ĀM saskaņā ar premjera rezolūciju meklē jaunu ēku vēstniecībai Londonā
Foto: Ārlietu Ministrija

Ārlietu ministrija (ĀM) saskaņā ar premjera Valda Dombrovska (V) rezolūciju ir uzsākusi jaunas ēkas meklējumus Latvijas vēstniecības Londonā vajadzībām, sacīja ĀM valsts sekretārs Andris Teikmanis.

Teikmanis norādīja, ka plāns esot pārdot pašreizējo ēku, kurā izvietota Latvijas vēstniecība, un tās vietā nopirkt jaunu - plašāku. Patlaban izskatīšanai valdības vadītājam tiek gatavoti vairāki iespējamie rīcības varianti.

Pēc ĀM valsts sekretāra teiktā, jautājumu par plašākām telpām Latvijas vēstniecībai Londonā vajadzētu atrisināt līdz Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienībā, proti, līdz 2015.gadam.

Teikmanis uzsvēra: patlaban vēstniecība nespēj apmierināt Lielbritānijā dzīvojošo Latvijas pilsoņu vajadzības, piemēram, lai saņemtu jaunu pasi vai piereģistrētu bērnu esot nepieciešams gaidīt pat trīs mēnešus. "Mēs viņus nevaram pieņemt fiziski, jo tur nav vietas, kur pieņemt," sacīja ĀM valsts sekretārs, bilstot, ka līdz ar plašākām telpām būs nepieciešams palielināt arī vēstniecībā Londonā strādājošo skaitu.

Lielā pilsoņu aktivitāte tā dēvētajā valodu referendumā vēlreiz apliecinājusi, ka vēstniecības konsulārās telpas neatbilst lielajam pilsoņu skaitam, kas dzīvo Lielbritānijā.

Tags

Andris Teikmanis

Comment Form