8.Saeimas laikā amatus zaudējušajiem valdības locekļiem kompensācijās izmaksāti 176 998 lati, informēja Ministru kabineta preses sekretārs Aivis Freidenfelds.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kompensācijas valdības locekļi saņem gan gadījumos, kad amatu nākas pamest līdz ar jaunas valdības apstiprināšanu Saeimā, gan arī pašiem atkāpjoties no amatiem.

Šīs Saeimas laikā nomainījušās vairākas valdības - no 2002.gada 7.novembrim līdz 2004.gada 9.martam strādāja Einara Repšes (JL) valdība, no 2004.gada 9.marta līdz 2.decembrim - Induļa Emša (ZZS), bet kopš 2004.gada 2.decembra darbojas Aigara Kalvīša (TP) vadītā valdība.

Tāpat atsevišķi ministri amatus atstājuši paši vai arī premjers pieprasījis to demisiju.

7.Saeimas laikā valdības locekļiem kompensācijas izmaksāti 62 724 lati. 7.Saeimas laikā nomainījās trīs valdības.

Kompensāciju izmaksa bijušajiem valdības locekļiem noteikta Ministru kabineta iekārtas likumā. Tas paredz, ka valdības locekļi saņem viņiem paredzēto atalgojumu vēl trīs mēnešus pēc amata pienākumu izbeigšanās.

8.Saeimas laikā tika mainīta valdības locekļu atalgojuma sistēma. Pirms tam premjera un viņa biedra alga bija 650 lati pirms nodokļu nomaksas, savukārt ministri saņēma 615 latus. Savukārt Repšes valdība nolēma trīskāršot algas, premjera atalgojumu nosakot 2200 latu apmērā, premjera biedra - 2100 latu, bet ministru - 2000 latu apmērā.

Patlaban premjera un ministru algas tiek rēķinātas atbilstoši vidējai sabiedriskajā sektorā strādājošo darba algai, piemērojot koeficientus. Ministru prezidenta alga ir 2163 lati pirms nodokļu nomaksas jeb 1491 lats pēc nodokļu nomaksas, savukārt ministru alga pirms nodokļu nomaksas ir 1944 lati jeb 1342 lati pēc nodokļu nomaksas.

Valsts kanceleja 7. un 8.Saeimas laikā valdības locekļiem izmaksāto kompensāciju apmērus apkopojusi pēc Saeimas deputātes Lindas Mūrnieces (JL) lūguma.

Saeimas Juridiskā komisija jau vienojusies virzīt izskatīšanai Saeimā likumprojektu, lai liegtu ministriem un deputātiem, ja tie paši atstājuši amatu, saņemt kompensācijas trīs mēnešalgu apmērā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form