Apstiprināti noteikumi Zaķusalas attīstībai turpmāko 25 gadu laikā
Foto: LETA

Rīgas dome trešdien atbalstīja Zaķusalas teritorijas lokālplānojumu, kā arī teritorijas izmantošanas un apbūves saistošos noteikumus, kas noteiks Zaķusalas attīstību turpmāko 25 līdz 30 gadu laikā.

Vairākkārt šo jautājumu skatot atbildīgajās komitejās, domes opozīcijas vislielāko satraukumu pauda par to, ka pašvaldība nav veikusi mērījumus par to, kādu ietekmi uz cilvēku veselību varētu atstāt elektromagnētiskais starojums, kas rastos, dzīvojot televīzijas torņa tuvumā.

Lai gan lokālplānojuma izstrādes laikā pašvaldība attiecīgos mērījumus neveica, atbildot uz deputātu jautājumiem, Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Zinta Miķelsone pastāstīja, ka šodien saņemta informācija no zinātniskā institūta "Bior" par šādu mērījumu veikšanu. "Patlaban mums ir tikai mutiska informācija par to, ka veikto mērījumu rezultāti atbilst normas robežām un ir pat zemāki. Pētnieki mērījumus veikuši 30 metru augstumā virs zemes," sacīja Miķelsone.

Ierēdnes teiktais gan nepārliecināja deputātu Mārci Kūli (JKP), kurš aicināja lēmuma pieņemšanu atlikt līdz brīdim, kad par veiktajiem mērījumiem tiks saņemti rakstiski apliecinājumi gan no "Bior", gan Veselības inspekcijas.

Neraugoties uz deputāta aicinājumu, koalīcijas vairākums lokālplānojumu un saistošos noteikumus apstiprināja.

Izstrādātā lokālplānojuma mērķis ir kompleksi rast risinājumu teritorijas turpmākai attīstībai, nodrošinot tās ilgtspējību, kā arī attīstot Zaķusalas publisko ārtelpu, veicinot ūdens un krastmalu izmantošanu.

Plānojums izstrādāts, pamatojoties uz 2016. gadā uzvarējušo metu konkursa rezultātu, kas paredz, ka Zaķusalā nākotnē būvēs dzīvojamo ēku kompleksu, kā arī biznesa un zinātnes centrus.

Veidojot plānojumu, veiktas vairākas izpētes, piemēram, transporta plūsmas izpēte, sociālās infrastruktūras novērtējums, ainaviskais novērtējums, kā arī lūgti ornitologu un biotopu aizsardzības jomas ekspertu atzinumi.

Plānojums paredz, ka satiksmes kustība tiks pārvirzīta vairāk uz salas iekšieni, bet krastmalas tiks piemērotas gājēju un riteņbraucēju vajadzībām. Augstākā ēka uz salas varēs būt 17 stāvus augsta.

Publiskās ārtelpas risinājumi paredz, ka vairāk nekā 25 metru platumā Daugavas krastmala tiks pielāgota gājējiem un velosipēdistiem, bet teritorija gar Mazo Daugavu tiks saglabāta kā dabiskā krastmala.

Zaķusalas attīstības projektu plānots realizēt vairākās būvniecības kārtās. Lai pilnībā īstenotu visas plānotās apbūves, būs nepieciešami 25 līdz 30 gadi.

Zaķusalas attīstītāji ir SIA "Zaķusala estates". Uzņēmumam pieder 12 hektāri zemes starp Televīzijas torni un Salu tiltu. "Firmas.lv" pieejamā informācija liecina, ka uzņēmums dibināts 1992.gadā un tā reģistrētais pamatkapitāls ir 6,15 miljoni eiro. 75% uzņēmuma pieder SIA "Merks", bet 25% - norvēģu uzņēmumam AS "ZE-Holdings".

2016.un 2017. gadā uzņēmums saimniecisko darbību nav veicis un strādājis ar 118 185 eiro zaudējumiem.

Source

LETA
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form