Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (RAPLM) apsver iespēju atlaist visu Tukuma rajona Lapmežciema pagasta padomi tās pieļauto pārkāpumu dēļ, atļaujot apbūvi kāpās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Ministrijas preses sekretārs Ansis Pūpols stāstīja, ka ministrs Ivars Gaters pieļauj divus variantus - vai nu atlaist Lapmežciema pagastveci Edmundu Pētersonu, vai atlaist visu pašvaldības domi. Tuvāko dienu laikā ministrija izlems, kā tieši rīkoties.

Ja ministrija nolems atlaist visu pagasta padomi, par to būs jālemj Saeimai. Kopš neatkarības atjaunošanas parlaments atlaidis tikai vienu pašvaldību - pērn vasarā Saeima atlaida Rendas pagasta padomi.

RAPLM speciālisti otrdien viesojās Lapmežciemā un atklāja vairākus pārkāpumus, kā arī pārliecinājās, ka apbūve kāpu zonā pie jūras turpinās. Pašvaldību ministrija saņēmusi atzinumu no Vides ministrijas, kas atbalsta Pētersona atlaišanu.

Vides valsts inspekcija pārbaudījusi Lapmežciema pagasta teritorijā notiekošās būvniecības likumību kāpu aizsargjoslā un konstatējusi vairākus pārkāpumus būvatļauju izsniegšanā un plānojuma pieņemšanā.

Savukārt Pētersons noraidīja pārmetumus un pauda sarūgtinājumu par "sacelto ažiotāžu ap šo lietu". Viņš sacīja, ka nekādi pārkāpumi viņa darbībā nav pierādīti.

Jau vēstīts, ka Vides aizsardzības klubs (VAK), kura pārstāvji šaubīgus kāpu apbūves gadījumus Lapmežciemā konstatēja jau pirms gada, janvārī lūdza Gateram atstādināt Pētersonu. VAK arī pauda sašutumu, ka pašvaldību ministrija ilgstoši nereaģē uz ziņām par pagastā pieļautajiem pārkāpumiem.

VAK uzsvēra, ka Lapmežciemā notiek plaša būvniecība bez Ministru kabineta atļaujām par meža zemju transformāciju. Pagasta būvvalde izdod būvatļaujas bez nepieciešamajiem saskaņojumiem, ignorējot Ķemeru nacionālā parka atzinumus, tiek ignorētas arī vietējo iedzīvotāju un VAK vēstules, ierosinājumi un protesti, uz tiem pat neatbildot likumā noteiktajā kārtībā.

Pēc VAK aicinājuma atstādināt Pētersonu vides, pašvaldību, ekonomikas un zemkopības ministri vienojās vēlreiz izvērtēt šaubīgo būvniecību kāpās, lai izvērtētu, vai Lapmežciema pašvaldības amatpersonām jāpiemēro kāds sods.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form