Lielākajai daļai aptaujāto Latvijas iedzīvotāju čigāni šķiet viltīgi, liecina Latvijas Cilvēktiesību un etnisko studiju centra veiktais pētījums "Čigānu stāvoklis Latvijā". Par viltīgiem čigānus uzskata 71,6% aptaujāto.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
To, ka čigāni ir arī čakli, aptaujā atzinuši tikai 7,2% respondentu, kārtīgi čigāni šķiet tikai 6,8% aptaujāto. Šīs tautības pārstāvjus par muzikāliem uzskata 65,2% aptaujāto, pēc 37,8% domām, šīs tautības pārstāvji ir dzīvespriecīgi un 33% šķiet, ka čigāni ir talantīgi.

Pēc 57,8% aptaujāto domām, čigāniem ir klaiņojošs dzīves veids. No aptaujātajiem 51,8% pauda viedokli, ka čigāni ir slinki, 48,5% Latvijas iedzīvotāju čigāni šķiet melīgi.

To, ka čigāniem piemīt hipnozes spējas, uzskata 46% aptaujāto, savukārt 43,6% domā, ka čigāni ir neprognozējami. To, ka čigāniem piemīt pareģošanas spējas, atzinuši 30,9% aptaujāto, 28,8% uzskata, ka čigāni spēj noburt un uzlikt lāstu.

Savukārt 40,8% Latvijas iedzīvotāju pauduši viedokli, ka čigāni ir netīrīgi, 39,5% aptaujāto šķiet, ka čigāniem piemīt nosliece uz noziedzību, 25,4% aptaujāto uzskata, ka čigāni ir nabagi.

Savukārt 5% aptaujāto atzinuši, ka čigāni ir vēsi un atturīgi.

Visbiežāk Latvijas iedzīvotāji ar čigāniem ir kontaktējušies uz ielas vai tirgū - to aptaujā atzinuši 75,5% iedzīvotāju. Veikalos ar čigāniem kontaktējušies 37,9% iedzīvotāju, bāros un kafejnīcās - 21,2%.

19,4% aptaujāto iedzīvotāju čigāni dzīvo kaimiņos vai netālu no viņu dzīves vietām, 12,8% ar šīs tautības pārstāvjiem ir kontaktējušies kā ar apmeklētāju vai klientu, 8,6% cilvēku čigāni ir darba kolēģi, 8,3% iedzīvotāju čigāni ir bērna klasesbiedri.

7,5% aptaujāto atzinuši, ka čigāni ir viņu draugu vidū, 7,2% ar šīs tautības pārstāvjiem ir kontaktējušies slimnīcā, atrodoties vienā palātā, bet 6,6% cilvēku čigāni ir mācību vai studiju biedri.

Ar čigāniem neesot gadījies kontaktēties 9,3% aptaujāto.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form