Ar apgaismojuma izslēgšanu Latvijā un pasaulē atzīmē 'Zemes stundu'
Foto: Pixabay

Sestdien no pulksten 20.30 līdz 21.30 Latvijā un pasaulē atzīmē "Zemes stundu", izslēdzot apgaismojumu, informēja Pasaules dabas fonda (PDF) pārstāve Laura Treimane.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

PDF iedzīvotājus aicina sestdien pulksten 20.30 atzīmēt "Zemes stundu", simboliski samazinot apgaismojumu mājsaimniecībās un pieslēdzoties īpaši šim vakaram organizētam etnomūzikas grupas "Tautumeitas" koncertam tiešsaistē.

Šogad "Zemes stundā" miljoniem cilvēku visā pasaulē solidarizējas digitāli, organizējot vai piedaloties dažādos virtuālos pasākumos ar saukli "Iestājies par dabu!". Zemes stundas galvenā tēma ir dabas daudzveidības izzušana, skaidroja Treimane.

Latvijā "Zemes stundā" kopības sajūtu varēs smelties latviešu etnomūzikas grupas "Tautumeitas" koncertā, ko ievadīs TV žurnāliste un PDF vēstniece Kristīne Garklāva. Koncerta tiešraide būs skatāma "Zemes stunda 2021" pasākuma lapā, PDF un "Tvnet" "Facebook" kontos, kā arī "Tvnet.lv", "Apollo.lv", "Spoki.lv", "Sejas.lv", "Egoiste.lv" un "Receptes.lv".

Zemes stundā simboliski gaismu izslēgs Eifeļa tornis, tornis "Tokijas debesu koks", Brandenburgas vārti, Kolizejs Romā, debesskrāpis Taipei 101, Viktorijas osta Honkongā, Sv. Pētera bazilika Vatikāna pilsētā, Sidnejas operas nams un daudzi citi.

Pasaulē lielākajai vides kustībai pievienosies vairāk nekā 50 pašvaldības Latvijā, atbalstot akciju informatīvi un izslēdzot vai samazinot ēku fasāžu un āra apgaismojumu. Daudzviet Latvijā tiks organizēti Zemes stundai veltīti dažādi izglītojoši pasākumi. Centrālais objekts Latvijā, kas uz stundu iegrims tumsā, šogad ir Latvijas Nacionālais teātris.

Zemes stundā apgaismojumu samazinās vai izslēgs Vanšu tiltam un Brīvības piemineklim, Melngalvju namam un kinoteātrim "Splendid Palace", SIA "Rīgas 2. slimnīca" autostāvvietā, Rīgas Dzemdību nama ārējo apgaismojumu, Latvijas Univesitātes Akadēmiskā centra apgaismojumu, Rīgas, Jelgavas un Daugavpils dzelzceļa tiltiem, Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā.

Jelgavas pilsētā gaismu izslēgs pie Jelgavas pils, Pasta salas, tiltiem, muzejiem, baznīcām un katedrālēm, kā arī uz pusi tiks samazināta LED gaismekļu gaismas plūsma.

Preiļos tiks atslēgts ārējais apgaismojums Preiļu Romas katoļu baznīcai, Kuldīgā senajam velvju ķieģeļu tiltam pār Ventu un Kuldīgas novada muzeja ēkas fasādei.

Līvānos apgaismojumu izslēgs novada domes ēkai, Līvānu stikla un amatniecības centram, Līvānu Uzņēmējdarbības atbalsta centram un Līvānu novada Centrālajai bibliotēkai.

Apgaismojums tiks izslēgs vai samazināts Bauskas, Ludzas, Līvānu, Ventspils, Jēkabpils, Ķeguma pilsētās un Aglonas, Mazsalacas, Rundāles, Strenču, Olaines, Pārgaujas, Kocēnu, Durbes, Raunas novados, Kārsavas novada Kārsavas, Malnavas, Mežvidu, Mērdzenes, Pudinavas, Goliševas ciemos.

Apgaismojumu izslēgs vairākās izglītības iestādēs Daugavpilī un citviet Latvijā.

Tāpat "Zemes stundas" akcijā piedalīsies arī Saeima, izslēdzot fasādes apgaismojumu Saeimas namam Jēkaba ielā 11, kā arī komisiju un frakciju ēkām Jēkaba ielā 6/8, Jēkaba ielā 10/12, Jēkaba ielā 16 un Torņa ielā 3/5, informēja parlamenta Preses dienestā.


Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Apgaismojums Facebook Latvijas Nacionālais teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form