Arhitekts Kronbergs turpmāk turēs rūpi par Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanu un attīstību
Foto: andris kronbergs

Par Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padomes priekšsēdētāju ievēlēts arhitekts, kultūras ministra uzaicinātais speciālists Andris Kronbergs, informēja Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes pārstāve Agnese Rupenheite.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Padomes pirmajā sēdē arī tika ievēlēts priekšsēdētāja vietnieks un šajā amatā apstiprināja Latvijas Arhitektu savienības biedru, arhitektu Artūru Lapiņu.

Pagājušajā nedēļā valdība apstiprināja jaunu Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padomes sastāvu, iepriekšējam padomes sasaukumam beidzoties pilnvaru termiņam.

Kā iepriekš informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale, padomes kompetencē ir veicināt un sniegt atzinumu par Rīgas vēsturiskā centra teritorijas plānojuma jautājumiem, izvērtēt ieceres par jaunu objektu būvniecību, ēku un būvju rekonstrukciju vai nojaukšanu, kā arī pieminekļu uzstādīšanu un atjaunošanu Rīgas vēsturiskajā centrā un tā aizsardzības zonā.

Tāpat padomei būs jāsniedz atzinumu NKMP un par kultūras pieminekļu aizsardzību atbildīgajai Rīgas Domes institūcijai par dažādu pārveidojumu ietekmi uz kultūrvēsturisko vidi, kā arī citas tiesības saskaņā ar Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības likumā noteikto.

RVCSAP locekļu pienākumus turpmāk pildīs Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Arhitektūras un mākslas daļas vadītāja Anna Ancāne, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Kultūras priekšmetu aprites daļas vadītājs, arheologs Jānis Asaris, Rīgas pilsētas būvvaldes Arhitektūras pārvaldes Rīgas pilsētas kultūras pieminekļu aizsardzības nodaļas vadītājs Viesturs Brūzis, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes vadītājs Juris Dambis.

Tāpat padomē strādās Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes vadītājs Juris Dambis, Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Pilsētvides attīstības pārvaldes eksperts Rīgas vēsturiskā centra UNESCO pasaules mantojuma pārvaldības plānošanas jautājumos Aigars Kušķis.

RVCSAP locekļu pienākumus turpmāk pildīs arī Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktore Ilze Purmale, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Telpiskās plānošanas un zemes pārvaldības departamenta Zemes pārvaldības un plānojumu uzraudzības nodaļas vecākā eksperte Inga Tapiņa.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Andris Kronbergs Arhitektūra Latvijas Arhitektu savienība Rīgas dome UNESCO
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form