foto: BTA

Gints Dandzbergs, BTA apdrošināšanas akciju sabiedrības valdes priekšsēdētājs: Uz šādu jautājumu atbilde ir ļoti īsa – konsekvenci. Konsekvenci lēmumos un darbībās vēlētos sagaidīt gan no 9.Saeimas, gan no tās izveidotās valdības. Proti, aicinu nākamos lēmumu pieņēmējus neraustīt strauji stūri, lai nesanāktu braukt no viena grāvja otrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Ja Igaunijā pārejas periodu jaunu normu ieviešanai nosaka trīs gadus, bet Latvijā – trīs mēnešus ilgu, tas rada spriedzi. Ja katrs jauns ministrs nāk ar "jaunu dziesmu", – arī tas rada spriedzi.

Politisko un varas lēmumu konsekvence ir īpaši svarīga tieši lielajiem uzņēmumiem, kuri pēdējos gados sākuši savu darbību plānot uz priekšu. Jo lielāka ir mašīna, jo lielāka inerce – ir vajadzīgs vairāk laika, lai pieņemtu un dabiski uzņēmumā iedzīvinātu dažādus jaunus lēmumus un noteikumus. Pašreizējos ekonomikas attīstības apstākļos vairs nedrīkst būt strauja "svaidīšanās", uzņēmējiem jābūt drošiem par ilgtermiņa lēmumiem.

Pašreizējā situācijā biznesa vide vairs nesagaida no politiķiem brīnumus. Zinām savu nozari un esam pieraduši strādāt, tāpēc galvenais, lai arī politiskie lēmumi būtu konsekventi, ļaujot biznesam pilnvērtīgi strādāt.