Rīgas apgabaltiesas tiesnese Daina Treija pirmdien sāk darbu Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu tiesu palātā, portālu "Delfi" informēja AT Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece. Līdz ar to AT no paredzētajām 11 tiesnešu vakancēm, brīvas ir vēl divas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

AT priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs uzdevis Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesu kolēģijas priekšsēdētājai uz laiku, kas nav ilgāks par diviem gadiem, ieņemt amatu AT.

Likuma "Par tiesu varu" 79. panta otrā daļa nosaka, ka tiesu palātas tiesneša vakances vai pagaidu prombūtnes laikā AT priekšsēdētājs var uzdot viņu aizstāt AT Goda tiesnesim vai apgabaltiesas tiesnesim.

Pozitīvu atzinumu Treijai devusi Tiesnešu kvalifikācijas kolēģija.

Treijas tiesneša darba stāžs ir kopš 1996. gada, kad viņa sāka pildīt tiesneša pienākumus Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā. No 2000. gada Treija strādā par tiesnesi Rīgas apgabaltiesā, pēdējos trīs gadus pildot arī Krimināllietu tiesu kolēģijas priekšsēdētājas pienākumus.

Treija 1988. gadā beigusi Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti, 2003. gadā Latvijas Universitātē ieguvusi sociālo zinātņu maģistra grādu tiesību zinātnē. 2007. gadā tiesnesei piešķirta 2. kvalifikācijas klase.

Saeimas apstiprinātais tiesnešu skaits AT ir 53, taču šobrīd tiesā strādā 44 tiesneši. Krimināllietu tiesu palātā tiesneša pienākumus pilda astoņi tiesneši, paredzētais tiesnešu skaits - 11.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form