Valdība otrdien akceptēja grozījumus Patentu likumā, kas paredz atjaunot nodevu par grozījumu veikšanu Patentu reģistrā, informē Tieslietu ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kā teikts likumprojekta anotācijā, pašlaik Patentu likumā nav iekļauta norma par valsts nodevu par grozījumu izdarīšanu Valsts reģistra ziņās, kāda bija pirms šī likuma spēkā stāšanās. Šādu gadījumu patentu jomā gan nav daudz, proti, gada laikā apmēram 10 – 15. Tā kā paredzamā nodeva būs Ls 20, bet fiziskām personām būs jāmaksā 40% no šīs summas, tad tā fiziskām personām krīzes apstākļos apgrūtinājumus neradīs. Valsts nodeva daļēji kompensēs tos izdevumus, kas saistīti ar reģistra uzturēšanu.

Patentu likumā tiks veikti arī dažādi redakcionāli precizējumi. Piemēram, likuma pants par slepeniem izgudrojumiem nosaka – ja izgudrojums skar valsts aizsardzības intereses, tas ir slepens un to reģistrē Aizsardzības ministrija Ministru kabineta noteiktajā kārtībā. Pēc Patentu likuma pieņemšanas tika konstatēts, ka Ministru kabineta noteikumi nosaka, kādā veidā tiek piešķirta slepenības pakāpe, cik ilgi tā tiek uzturēta un pēc tam deklasificēta, līdz ar to šis deleģējums izslēdzams no Patentu likuma. Bez tam klasificētā informācija tiek iedalīta trijās pakāpēs – konfidenciāla, slepena un ļoti slepena, tāpēc grozāms arī panta nosaukums no „Slepeni izgudrojumi” uz „Izgudrojumi, kas skar valsts aizsardzības intereses”.

Likumu grozījumi jāpieņem Saeimā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form