Atkārtoti izsolīs bijušās Rakstnieku poliklīnikas ēku
Foto: LETA

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) ar trīs miljonu eiro sākumcenu otrajā elektroniskajā izsolē, kas notiks no nākamā gada 6. janvāra līdz 5. februārim, piedāvās iegādāties ēku Raiņa bulvārī 27, Rīgā, kurā savulaik atradās Rakstnieku poliklīnika, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nekustamais īpašums sastāv no zemes vienības 781 kvadrātmetra platībā un divām būvēm. Izsoles sākumcena ir trīs miljoni eiro, bet izsoles solis – 10 000 eiro.

Īpašuma elektroniskā izsole noslēgsies 5. februārī plkst.13.

Iepriekšējā elektroniskajā izsolē no 4. novembra līdz 4. decembrim īpašumu pārdot neizdevās.

VNĪ Nekustamo īpašumu iznomāšanas un pārdošanas pārvaldes direktore Anita Feldmane aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka ēkas pārdošanas process varētu ilgt līdz pat pusgadam. "Paredzam, ka pārdošanas process var ilgt līdz pat sešiem mēnešiem, kas šādu nekustamo īpašumu realizācijā ir normāla prakse," norādīja Feldmane.

Viņa atzīmēja, ka pirmajā izsolē interesi iegādāties minēto īpašumu izrādīja vairāki pretendenti. "Izsoles laikā interesi par īpašumu izrādīja vairāki pretendenti – daļa iegādes procesā interesējošās personas ēku plāno iegādāties savām vajadzībām, daļa skatās to izmantot saimnieciskajā darbībā, gūstot ienākumus," vēstīja Feldmane.

Tāpat viņa minēja, ka ēka ir ļoti vērtīgs nekustamais īpašums gan ņemot vērā tās atrašanās vietu, gan arī ēkas arhitektūru, taču ēka ir nolietota, tāpēc tai nepieciešami būtiski kapitālieguldījumi, kas prasa laiku izvērtēšanas procesā.

Jau vēstīts, ka Ministru kabinets šogad 24. septembrī atļāva VNĪ izsolē pārdot ēku Raiņa bulvārī 27, Rīgā.

Daļa no nekustamā īpašuma ir iznomāta – atbilstoši 2018. gada 19. martā noslēgtajam telpu nomas līgumam SIA "OC Vision" līdz 2023. gada 31. oktobrim un līdz brīdim, kad pēc līguma termiņa notecējuma puses ir pilnībā izpildījušas savas saistības, iznomātas ēkas pirmā stāva telpas ar kopējo platību 118,7 kvadrātmetri.

Strīdus situācija publiskajā telpā starp "Rakstnieku poliklīniku" un VNĪ izskanēja 2016. gada pavasarī, kad poliklīnika no VNĪ puses saņēma atteikumu pagarināt telpu nomas līgumu, atsaucoties uz likuma normu par 12 gadiem kā maksimālo telpu iznomāšanas termiņu, ja vien ēkā nav veikti būtiski ieguldījumi. Šis termiņš noslēdzās 2016. gada februārī.

VNĪ skaidroja, ka tās rīcībā nav dokumentu, kas apliecinātu, ka "Rakstnieku poliklīnika" ir veikusi nepieciešamus un derīgus ieguldījumus, kuri saskaņoti ar iznomātāju un kas varētu kalpot par pamatu nomas līguma pagarināšanai. Ievērojot ēkas Raiņa bulvārī 27 lietošanas mērķi, kā arī ēkas valdītāja – Veselības ministrijas – nostāju, VNĪ arī turpmāk plānoja saglabāt ēkas izmantošanu tikai un vienīgi veselības aprūpes funkcijai, nosakot, ka nākamajam nomniekam, atbilstoši valstī noteiktajam regulējumam ir jānodrošina ārstniecības iestādes vides pieejamība.

"Rakstnieku poliklīnika" uzskatīja, ka VNĪ atteikums pagarināt telpu nomas līgumu bija juridiski nepamatots. Pēc "Rakstnieku poliklīnikas" vadības paustā, VNĪ nekorekti interpretēja Ministru kabineta noteikumus par publiskas personas mantas iznomāšanas kārtību.

Darbību "Rakstnieku poliklīnika" pārtrauca 2017. gada novembrī un pieteica maksātnespēju. "Rakstnieku poliklīnika", kuru tiesa 2017. gada 17. novembrī pasludināja par maksātnespējīgu, tika likvidēta 2019. gada 20. februārī.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Nekustamais īpašums Ministru kabinets Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form