Atkritumu poligonā 'Getliņi' novāks pirmo tomātu ražu
Foto: Foto: Rautakesko

Atkritumu poligonā "Getliņi" trešdien atklās siltumnīcas un novāks pirmo tomātu ražu, informē SIA "Getliņi Eko".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Baltijas lielākais atkritumu poligons "Getliņi" ir Latvijā unikāls piemērs ekoloģiski saderīgu darbības virzienu ieviešanai. Energobloka saražotais siltums tiek izmantots "Getliņi Eko" siltumnīcu apsildei, nodrošinot piemērotu vidi lauksaimnieciskajai ražošanai gada aukstajos mēnešos. 5,5 metrus augstajās siltumnīcās, kuru kopējā platība ir 3625 kvadrātmetri, tiek audzēti tomāti.

Uzņēmums iepriekš prognozēja, ka gadā vienā siltumnīcas kvadrātmetrā varētu izaudzēt 50-70 kilogramu tomātu. Tos plānots pārdot Centrāltirgū, un agronoms domā, ka cenas ziņā tie spēs konkurēt ar Mārupes produkciju.

Lai pilnībā izmantotu siltumnīcas radītās iespējas, virs tomātiem četru metru augstumā tiks izvietoti ap 1000 puķu podu, kuros audzēs ziedus.

Projekts pamatots ar to, ka, atkritumiem pūstot, rodas biogāzes, kuras tiek sadedzinātas, lai ražotu elektroenerģiju. Šādā veidā "Getliņos" gadā tiek saražoti aptuveni 32 000 megavatstundu elektroenerģijas par aptuveni četriem miljoniem latu. Elektrība par paaugstinātu tarifu tiek pārdota AS "Latvenergo", savukārt biogāzes dedzināšanas procesā radītais siltums līdz šim nav ticis racionāli izmantots, bet gan apsildījis Stopiņu novada apkārtni, radot izgāztuves apkārtnē par vienu grādu augstāku temperatūru nekā citur. Tāpēc uzņēmums nolēma šo siltumenerģiju izmantot siltumnīcas apsildīšanai, kurā audzēs gurķus un tomātus.

SIA "Getliņi Eko" nodarbojas ar atkritumu poligona "Getliņi" apsaimniekošanu Rīgas rajonā, Stopiņu novadā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form