Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā esošajā "Baby Box" pagājušajā nedēļā atstātais mazulis jau šonedēļ varētu tikt ievietots pirmsadopcijas aprūpē ģimenē, pieļāva Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētājs Aivars Krasnogolovs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ņemot vērā to, ka mazulis nav bērnunama audzēknis, bet atradenītis, kuram nav ne mātes, ne tēva, viņš momentā tiek iekļauts Adopcijas reģistrā un tiek piedāvāts Latvijas adoptētājiem, skaidroja Krasnogolovs, norādot, ka šonedēļ, vadoties pēc Labklājības ministrijas (LM) norīkojuma, bāriņtiesa varētu pieņemt lēmumu par bērna ievietošanu pirmsadopcijas aprūpē ģimenē, kuru būs izraudzījusies LM.

Pēc tam bāriņtiesa līdz pusgadam apsekos mazuļa un ģimenes attiecības un, secinot, ka ir izveidojušās ģimeniskās saites - bērnu un vecāku attiecības, ļaus vecākiem tiesiski apstiprināt bērna adopciju. Ja šādas saites izveidojušās nebūs, bērns tiks piedāvāts citiem adoptētājiem, kuru saskaņā ar bāriņtiesas pārstāvja teikto šobrīd rindā ir vairāk nekā 40. Tomēr viņš uzsver, ka jaundzimuši bērni tiek adoptēti diezgan ātri.

"Tādēļ ir pamats domāt, ka bērniņam pirmais Jaunais gads nebūs jāpavada slimnīcā," piebilst Krasnogolovs.

Jau ziņots, ka trīs dienas vecais puisēns "Baby Box" jeb vietā, kur māte anonīmi var atstāt savu jaundzimušo, tika atstāts 23.decembrī. Puisēna māte kopā ar bērnu atstāja zīmīti, norādot, ka bērniņš dzimis 20.decembrī. Viņa bija norādījusi bērna svaru, saņemtās potes un asins grupu, kā arī pievienojusi autiņbiksīšu komplektus un pudelītes ar ēdienu.

Dažas dienas vēlāk pieteicās pirmā ģimene, kura izteica vēlmi audzināt atstāto mazuli.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form