Bāriņtiesa neesot konstatējusi apstākļus, kas prasītu iejaukšanos Jelgavas draudzes locekļu ģimenēs
Foto: LETA

Jelgavas novada Bāriņtiesa, apkopojot pieejamo informāciju, nav konstatējusi apstākļus, kas prasītu iejaukšanos Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļu ģimenēs, kurās aug bērni, liecina pašvaldības pārstāves Daces Kaņepones sniegtā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc viņas paustā, Bāriņtiesa sadarbībā ar tiesībsargājošām iestādēm ir noskaidrojusi informāciju saistībā ar bērniem, kuru vecāki un ģimenes ir saistīti ar Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzi.

"Bērnu sekmes skolā, psihoemocionālā stabilitāte, sabiedriskā aktivitāte un sociālā labklājība nekādā veidā nav radījusi aizdomas vai nepieciešamību dienestam iesaistīties ar kādām papildu darbībām," skaidroja Kaņepone.

Lai arī masu medijos izskanējis, ka daļa draudzes bērnu mēdz neapmeklēt publiskus skolas pasākumus, pašvaldībā norāda, ka tas nav iemesls, lai pievērstu dienestu uzmanību.

"Katra ģimene savu apsvērumu dēļ var savam bērnam noteikt, kur iesaistīties, piedalīties un ko neapmeklēt, jo tie galvenokārt ir brīvprātīgi pasākumi. Taču nav tā, ka šie bērni neiesaistītos, piemēram, skolas sabiedriski kulturālajā dzīvē - [viņi] tāpat apmeklē skolas pasākumus un kopīgās aktivitātes," uzsvēra vietvaras pārstāve.

Viņa arī norādīja, ka iesaiste kādā no reliģiskajām organizācijām vai garīga piesliešanās kādam konkrētam ideju virzienam ir brīva izvēle, šai gadījumā ģimeņu tiesības. Tāpēc ne Bāriņtiesai, ne citiem Jelgavas novada dienestiem nav pamata jebkādus emocionālus riskus nākotnē pieņemt kā apdraudējumu pašlaik.

Vienlaikus Kaņepone atzina, ka pastiprinātā uzmanība šīs draudzes darbībai radījusi spriedzi un papildu emocionālu slodzi ikvienai no ģimenēm, kas draudzi apmeklē.

Jau ziņots, ka Zemgales rajona tiesa, izskatot krimināllietu, kurā saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās apsūdzēti vairāki Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļi, tai skaitā mirušās sievietes vīrs un tēvs, kā arī draudzes garīgā līdera sieva, mainījusi drošības līdzekli iepriekš apcietinātajiem apsūdzētajiem.

Apcietinājums kā drošības līdzeklis iepriekš noteikts abiem apsūdzētajiem vīriešiem. Taču ceturtdien pieņemts lēmums par drošības līdzekļa grozīšanu uz nodošanu policijas uzraudzībā, piemērojot papildus drošības līdzekli - aizliegumu izbraukt no valsts.

Tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone informēja arī, ka pēc advokātu lūguma tiesas sēdē pieņemts lēmums par lietas iztiesāšanu slēgtā sēdē.

Laikraksts "Latvijas Avīze" iepriekš ziņoja, ka 21 gadus vecajai sievietei 14.maijā sākās dzemdības. Viņas 25 gadus vecais vīrs Renārs, 51 gadus vecais tēvs Valdis Simsons un 40 gadus vecā reliģiskās draudzes garīgā līdera sieva Solvita Dāvida nolēmuši dzemdības pieņemt paši, lai arī nevienam no viņiem nav medicīniskas izglītības.

Dzemdību rezultātā bērns piedzimis nosmacis, bet māte vēlāk nomirusi no vissmagākās grūtniecības toksikozes formas - eklampsijas. Dzemdību laikā sievietei vīrieši turējuši sievietei kājas, mutē viņai likta karote, bet nākamajā dienā sievietei dots vien padzerties ūdeni, atsaucoties uz prokurores Zinaīdas Egles apsūdzību vēstīja laikraksts.

Lietā minētās trīs personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 137. un 141.panta 2.daļas jeb par neatļautu ārstniecību un atstāšanu bez palīdzības, par ko draud cietumsods līdz astoņiem gadiem.

"Latvijas Avīzei" zināms, ka mirušās sievietes vīrs un tēvs atrodas pirmstiesas apcietinājumā un uz tiesu tika konvojēti, bet Dāvida ir uz brīvām kājām. Apsūdzētā sieviete savu vainu neatzina, vīrieši atzina daļēji - klāt esot bijuši, darbības veikuši, bet neatļauta ārstniecība neesot bijusi.

Šajā tiesas procesā cietušo personu nav un neviens nekādu kompensāciju nepieprasa. Sēdes noliktas vairākus mēnešus uz priekšu, plānots nopratināt daudzus lieciniekus, tajā skaitā arī Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes garīgo līderi, apsūdzētās sievietes vīru Jāni Dāvidu.

Kā vēstīja "Latvijas Avīze", spriežot pēc avotu stāstītā un atsevišķām publikācijām, Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļi tiek aicināti uz aklu paklausību draudzes līderim, norobežošanos no laicīgās dzīves, mantas neieredzēšanu, atteikšanos no grāmatām, piemiņas lietām, relikvijām, žurnāliem, interneta ziņām, video, kavēšanās atmiņās, attiecību uzturēšanas ar cilvēkiem ārpus draudzes. Slikti esot arī izmantot pasaules gudrības.

Pirmā evaņģēliskā Jēzus draudze ir Latvijā oficiāli reģistrēta. Pēc 2018.gada draudzes pārskata secināms, ka tajā ir 132 pilngadīgi un 45 nepilngadīgi locekļi. Nekādi "negatīvi signāli" oficiālajās valsts iestādēs neesot saņemti. Draudzei nav mācītāja, bet ir svētais gans - garīgais līderis.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bāriņtiesa Zemgale
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form