Bordāns informē Tieslietu padomi par E-lietas projekta attīstību
Foto: LETA

Piektdien, 29. janvārī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns informēs Tieslietu padomi par E-lietas programmas gaitu, likumdošanas procesa virzību, nepieciešamo materiāltehnisko nodrošinājumu, kā arī par turpmāk plānotajiem soļiem, portālu "Delfi" informēja Tieslietu ministrijas (TM) pārstāve Ksenija Vītola.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"E-lieta ir viena no digitālās transformācijas iniciatīvām, kura vairākos posmos paredz pāreju uz elektronisku izmeklēšanas un tiesvedības procesu, vispirms, pirmajā E-lietas ieviešanas posmā, izveidojot vienotu elektronisku tiesvedības procesu un nodrošinot informācijas apmaiņu starp tiesām, prokuratūru, procesa dalībniekiem un citām ar tiesvedību saistītu iestāžu informācijas sistēmām. Efektīvāks un ātrāks tiesas process stiprinās tiesiskumu Latvijā. Turklāt, ieviešot E-lietu, mēs saudzēsim dabas un laika resursus," sacīja Bordāns.

E-lieta tiek ieviesta ar mērķi efektivizēt izmeklēšanas, tiesvedības procesus un sodu izpildes procesus, samazināt tiesvedības termiņus un nodrošināt ērtu informācijas pieejamību procesa dalībniekiem, informē TM.

E-lietas 1. posma ieguvumi ir attīstīta un pilnveidota esošo E-lietas programmas informācijas sistēmu funkcionalitāte, kas veicinās dažādu izmeklēšanas un tiesvedības procesu dalībnieku iespēju paplašināt piekļuvi procesa virzītāju iestādēm, samazinot to atkarību no personu fiziskās atrašanās vietas. Tāpat tiks pilnveidota inforrmācijas un komunikācijas tehnoloģiju infrastruktūra, turpinot digitālo risinājumu attīstību un informācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanu tiesvedības procesos, veicinot sabiedrības pieejamību tiesu sistēmai kopumā.

TM informē, ka E-lieta veicinās resursu ietaupījumu saistībā ar datu un dokumentu elektronisku pieejamību. Sistēmās ievadītā informācija būs pieejama lietas dalībniekiem vienotā e-pakalpojumu (E-lietas) portālā. Tāpat notiks ātra, elektroniska datu apmaiņa ar sadarbības iestādēm un partneriem. Būs pieejams arī vienots kalendārs tiesvedības procesa organizēšanai ar procesa dalībniekiem.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jānis Bordāns Tieslietu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam