Bruņotie spēki sniegs atbalstu Rīgas sociālās aprūpes centram 'Mežciems'
Foto: F64

No 24. līdz 31. decembrim Nacionālie bruņotie spēki (NBS) sniegs atbalstu Rīgas sociālās aprūpes centram "Mežciems", nodrošinot senioru veselības aprūpei nepieciešamā kvalificētā ārstniecības personāla, piecu ķirurģiskās aprūpes māsu, iesaisti centra darbā, portāls "Delfi" uzzināja Aizsardzības ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ministrijas preses paziņojumā citēts aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), kurš norādījis, ka, saņemot lūgumu pēc palīdzības no Rīgas pašvaldības paspārnē esošā sociālās aprūpes centra "Mežciems", viņš lūdzis NBS atrast iespēju Ziemassvētku laikā palīdzēt, tiem, kurus krīze skārusi vissmagāk. "Lai arī mūsu bruņoto spēku medicīnas personāls nav daudzskaitlīgs, esmu gandarīts, ka esam raduši risinājumus, lai sniegtu atbalstu arī senioru veselības aprūpei, nodrošinot sociālās aprūpes centru "Mežciems" ar nepieciešamo kvalificēto ārstniecības personālu," atzīmējis Pabriks.

Savukārt NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš norādījis, ka šāda palīdzība ir pašsaprotama. "Ne tikai visiem dienestiem, bet arī ikvienam Latvijas iedzīvotajam, jābūt sociāli atbildīgiem un vienotiem, lai kopīgiem spēkiem izcīnītu šo smago cīņu un pēc iespējas ātrāk atgrieztos ierastajā dzīves ritmā. Tas ir mūsu visu interesēs. Tāpēc aicinu ikvienu iedzīvotāju ieklausīties un ar lielu atbildību izturēties ne tikai pret savu, bet arī apkārtējo cilvēku veselību," pauda Kalniņš.

NBS sniegs atbalstu Rīgas sociālās aprūpes centram "Mežciems", atsaucoties uz centra lūgumu nodrošināt ārstniecības personālu situācijā, kad tā trūkst Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes dēļ.

Jau vēstīts, ka no 7. decembra NBS sniedz atbalstu arī Valsts robežsardzei, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā. Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu Valsts robežsardze sadarbībā ar NBS un Valsts policiju no 7. decembra pastiprināti uzrauga, vai Latvijā ieceļojošas personas pilda noteikto pienākumu – iesniegt apliecinājuma anketu personu informācijas sistēmā "covidpass.lv'.

Jau ziņots, ka Latvijā no 9. novembra izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību. Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Ministru kabinets ir izsludinājis ārkārtējās situācijas pagarinājumu līdz šī gada 11. janvārim.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Artis Pabriks Nacionālie bruņotie spēki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form