Čekas maisu pētnieku darbs nav SAB atbildība, uzsver Maizītis
Foto: LETA

LPSR Valsts drošības komitejas (VDK) zinātniskās izpētes komisijas pētnieki izpildījuši likuma prasības, saņēmuši pielaides darbam Satversmes aizsardzības biroja (SAB) telpās un parakstījušies par informācijas neizpaušanu, līdz ar to SAB netraucē viņiem veikt izpēti, taču viņu darba rezultāti nav SAB atbildība, ceturtdien žurnālistiem norādīja izlūkdienesta direktors Jānis Maizītis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Pētnieki ievērojuši visas likuma prasības, nodarbojas ar pētniecību, mēs nekādā veidā netraucējam komisijas darbu, nesekojam tam līdzi. Komisijai ir brīva izpēte – viņi iepazīstas gan ar kartotēku, gan ar operatīvajām lietām. Pēc dokumentu apraksta, kas ir nodots pētnieku rīcībā, viņi pasaka, kuri dokumenti viņus interesē, un mēs tos nododam viņu rīcībā. Tālāk ir komisijas darbs," skaidroja Maizītis.

Vienlaikus biroja direktors uzver, ka informācija, kas tiks publiskota, nav SAB atbildība. "Nekādā ziņā tā nav mūsu atbildība, ja publiski parādīsies informācija, ko likums neļauj publiskot. Tad ir skaidrs, ka, kamēr šo informāciju pārvaldīja SAB, tikmēr šādas informācijas nebija, līdz ar to ir ļoti viegli izsekot, kurš ar kādu informāciju ir iepazinies," sacīja Maizītis.

Jau ziņots, ka vairāki VDK zinātniskās izpētes komisijas pārstāvji, kas saņēmuši sevišķās atļaujas pieejai valsts noslēpumam, sākuši darbu SAB.

Valsts drošības iestādē komisijas pārstāvji zinātnisko darbu veikuši februārī un martā.

Saskaņā ar vienošanos ar valsts drošības iestādi publiski netiks izpausts, kuri komisijas locekļi un citas personas pielaidi saņēmuši, kā arī kādas precīzi darbības notiek drošības iestādes telpās.

Atbilstoši ierobežojumiem, kas noteikti šajās telpās, šobrīd komisijas pārstāvji nepārvieto ārpus valsts drošības iestādes telpām nekāda veida informāciju digitālā formātā un tā plašākai sabiedrībai nebūs pieejama.

Atbilstoši pēdējā laikā publiski paustajām politiķu norādēm īpašu uzmanību pārstāvji velta LPSR VDK aģentu kartotēkām, kā arī uzskaites žurnāliem, kuros reģistrētas šo aģentu lietas.

Sadarbību ar SAB komisijas priekšsēdētājs, vēstures doktors Kārlis Kangeris vērtē kā konfidenciālu, lietišķu un konstruktīvu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jānis Maizītis Satversme Satversmes aizsardzības birojs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form