Trešdien Ceļu policija rīkoja reidu, lai pārbaudītu, vai autovadītāji atļauj šķērsot gājējiem brauktuvi uz neregulējamām gājēju pārejām - vietās, kur uz ceļa atzīmēta "zebra" un novietota atbilstoša ceļa zīme, bet nav luksofora.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kopumā autobraucēji kļuvuši pieklājīgāki un dod gājējiem ceļu, taču vienlaikus var novērot, ka gājēji neizmanto savas tiesības šādi apzīmētās vietās netraucēti šķērsot brauktuvi. Gājēji labāk kādu mirkli pagaida, kamēr tuvumā nav automašīnu, un tikai tad steidzīgi dodas pāri ielai. Dažkārt gājēji nešķērso ielu pat speciāli apstājušās mašīnas priekšā, bet dažbrīd izraisa bīstamas situācijas, vairākas reizes sākot šķērsot ielu, bet pēc tam apstājoties.

Maksimālais sods, ko saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu šādā gadījuma var uzlikt autovadītājam, ir 10 latu. Kā sacīja Ceļu policijas pārstāvji, maksimālais sods tiek piemērots tikai ļoti retos gadījumos, ja pārkāpums patiešām bijis rupjš vai varējis izraisīt avārijas situāciju. Parasti šādos gadījumos sods ir 8 lati.

Apmēram divu stundu laikā ceļu policisti Rīgas centrā aizturēja trīs autovadītājus, kuri neatļāva gājējiem šķērsot brauktuvi. Divi šoferi piekrita maksāt noteikto sodu uz vietas, bet viens pieprasīja sastādīt protokolu, lai sodu samaksātu vēlāk.

Pie kinoteātra "Oskars" aizturētais autovadītājs Sergejs mēģināja "sarunāt" ar policistiem samaksāt piecus latus, taču, kad policisti nepiekrita viņa piedāvājumam, lūdza rakstīt administratīvā pārkāpuma protokolu.

Tā kā protokola rakstīšana aizņem zināmu laiku, automašīnas "BMW" vadītājs sāka kurnēt, ka "visa tā papīru rakstīšana ir pārāk ilga". Uz to policisti atbildēja, ka, protams, palaist pāri ielai pāris gājēju būtu bijis daudz ātrāk, bet gadījumā, ja kāds gājējs būtu cietis, nepacietīgajam autovadītājam nāktos notikuma vietā uzkavēties vēl ilgāk.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form