Foto: LETA

Ceturtdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsēji no piedūmota dzīvokļa Rīgā izglābuši cilvēku, portālu "Delfi" informēja VUGD pārstāve Agrita Vītola.

Ceturtdien pulksten 18.52 ugunsdzēsēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies daudzdzīvokļu mājā. Notikuma vietā, piecstāvu ēkas augstākā stāva dzīvokļa vannas istabā dega sadzīves mantas viena kvadrātmetra platībā.

No piedūmotā dzīvokļa tika izglābts cilvēks, kurš bija cietis, un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Dūmu detektors dzīvoklī, kur notika ugunsnelaime, nebija uzstādīts. Pulksten 19.27 ugunsgrēks tika likvidēts.

Piektdien pulksten 00.34 tika saņemts izsaukums Daugavpilī, kur publiskā ēkā bija nostrādājusi automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka piecstāvu mājas otrā stāva istabā deg matracis un tējkanna kopumā trīs kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās bija sākta iedzīvotāji evakuācija, un no ēkas evakuējās kopumā 120 cilvēki. Notikuma cietušo nav. Pulksten 01.35 ugunsgrēks tika likvidēts, un ēkas iemītnieki varēja atgriezties mājokļos.

VUGD atgādina, ka no šā gada 1. janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

Aizvadītajā diennaktī glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, neapsaimniekota ēka, četros gadījumos šķūņi, ledusskapis, pirts, trīs gadījumos vieglās automašīnas, granulas uzglabāšanas tvertnē.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 65 izsaukumus – 42 uz ugunsgrēku, tai skaitā 20 kūlas un četru meža ugunsgrēku dzēšanu, 18 uz glābšanas darbiem, bet pieci izsaukumi bija maldinājumi.

VUGD aicina iedzīvotājus nededzināt pērno zāli un ievērot piesardzību, kurinot ugunskurus. Laikā, kad norisinās pavasara sakopšanas darbi, VUGD ik dienu saņem vairākus izsaukumus, kur deg nepieskatīti ugunskuri. Pirms kurināt pērnās lapas un zarus, vispirms, iesakām noskaidrot vai pašvaldības saistošajos noteikumos ir atļauta ugunskuru kurināšana šajā apdzīvotajā vietā. Izvēlieties ugunskuram piemērotu vietu – drošā attālumā no ēkām, būvēm, kokiem, krūmiem – un parūpējieties, lai ugunskurs neizraisa kūlas ugunsgrēku, atgādina ugunsdzēsēji.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!