Covid-19: Ārlietu ministrija palīdzējusi atgriezties jau pusotram tūkstotim; darbs turpinās
Foto: DELFI

Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) ciešā sadarbībā ar Satiksmes ministriju (SM), nacionālo aviopārvadātāju "airBaltic"un citiem pasažieru pārvadātājiem, kā arī sadarbojoties ar Igaunijas, Lietuvas un ziemeļvalstu kolēģiem, ir palīdzējusi atgriezties mājās apmēram pusotram tūkstotim Latvijas valstspiederīgo, portāls "Delfi" uzzināja ministrijā.

Reaģējot uz Latvijā izsludināto ārkārtas stāvokli un pildot žurnālistikas misiju informēt un izglītot lasītāju, visas turpmākās DELFI publikācijas par koronavīrusa izraisīto slimību “Covid-19” būs pieejamas bez maksas.

Vienlaikus mājās ir atgriezušies arī vēl citi ceļotāji, izmantojot ĀM ieteiktus vai pašu atrastus ceļus caur Lietuvu, Igauniju un citiem vēl pieejamiem tranzīta punktiem.

Ministrija atgādina, ka, aizvien plašāk izplatoties Covid-19 vīrusam, Ārlietu ministrija (ĀM) savlaicīgi un regulāri brīdināja ceļotājus par gaidāmajiem sarežģījumiem ārvalstīs un valstu ieviestajiem papildu drošības pasākumiem. 12. martā ĀM izplatīja brīdinājumu valstspiederīgajiem neceļot ārpus Latvijas, kad tā saukto skarto valstu saraksts pārsniedza 20 un Covid-19 tika atzīts par pandēmiju. Kopš 14. marta, kad Ministru kabinets pieņēma lēmumu par starptautiskās pasažieru satiksmes apturēšanu Latvijā. Ārkārtējā situācija tika izsludināta jau 12. martā.

Lai palīdzētu mūsu ceļotājiem atgriezties mājās, 16. martā Ārlietu ministrija aicināja ceļotājus rast iespēju nonākt Eiropas vai Stambulas lidostās un reģistrēties Konsulārajā reģistrā. Šī pieeja divu nedēļu laikā ļāva atgriezties Latvijā daudziem ceļotājiem arī no tāliem pasaules nostūriem, vēsta ministrija.

Jau notikuši vai vēl tuvākajās dienās notiks kopā 21 īpašais reiss no astoņām dažādām valstīm. Līdz ar to ĀM secina, ka līdz 27. martam vai īsi pēc tā Latvijā būs varējuši atgriezties visi tie Latvijas ceļotāji, kuri atsaucās ĀM aicinājumam, izmantoja piedāvātās transporta iespējas un kuru ceļā nebija būtisku nepārvaramu šķēršļu.

Ārkārtējās situācijas mērķis ir ierobežot personu kustību, lai Latvijā Covid-19 inficētu pēc iespējas mazāku iedzīvotāju skaitu un lai slimības izplatība notiktu lēnāk. ĀM ir brīdinājusi visus ceļotājus, ka atgriešanās mājās nozīmē Latvijā pieņemto lēmumu stingru ievērošanu, tai skaitā 14 dienu ilgu pašizolāciju.

Ievērojot sabiedrības veselības intereses un ārkārtējās situācijas apstākļus, pēc 27. marta valsts organizētie repatriācijas reisi nenotiks. Vienlaikus, lai dotu iespēju atgriezties Latvijā ceļotājiem, kas atrodas tālos pasaules nostūros ar neregulāru satiksmi uz Eiropu, 30. martā notiks pēdējais "airBaltic" īstenotais repatriācijas reiss no Frankfurtes.

Ne visi ceļotāji ir izlēmuši atgriezties Latvijā. Katrs ceļotājs pats izlemj, vai atgriezties, un tāpat kā iepriekšējos lēmumus izceļot uz ārvalstīm ĀM respektē valstspiederīgo izvēli palikt pašreizējā atrašanās vietā.

Ne visiem ceļotajiem ir bijis praktiski iespējams atgriezties Latvijā līdz marta beigām ārvalstīs ieviestu transporta ierobežojumu dēļ. Tādēļ mēs turpinām sadarbību ar citām ES valstīm, lai nodrošinātu to ceļotāju repatriāciju uz Eiropu, kuriem tā ir nepieciešama, norāda ministrijā.

Šie repatriācijas reisi nenotiek regulāri, un ar tiem no trešajām valstīm atgriežas dažādu ES valstu pilsoņi, kā rezultātā tie nenodrošina pasažieru nogādāšanu uz viņu mītnes valsti. Tādēļ ceļotāju atgriešanās iespējas Latvijā, sākot ar aprīli, izskatīsim individuāli, sapulcējot vienuviet vairāk ceļotāju, uzsver ĀM.

Tagad vari saņemt ‘DELFI’ ziņas arī ‘Telegram’ kanālā. Pievienojies un uzzini jaunāko Latvijā pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 airBaltic Ārlietu ministrija Igaunija Lietuva Ministru kabinets
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form