Covid-19 gadījumu skaits Latvijā pagājušajā nedēļā turpinājis samazināties
Foto: LETA

Aizvadītajā nedēļā, no 28. februāra līdz 6. martam, jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā samazinājās par 18,2%, tāpat pēdējās septiņās dienās samazinājies stacionēto pacientu skaits, portālu "Delfi" informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā ziņo SPKC, vidēji dienā slimnīcās pagājušajā nedēļā nonāca 139 cilvēki (iepriekš 153).

Vidēji dienā tika veikti 15 924 testi, savukārt vidēji dienā atklāti 7 410 jauni gadījumi. No visiem veiktajiem testiem 11,8% (13 196 testi) bija saistīti ar izglītības iestāžu skrīningu, bet 88,2% (98 270 testi) pārējiem iedzīvotājiem.

Arī Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) aizvadītājā nedēļā turpināja samazināties – 0,86 (nedēļu iepriekš 0,94), tas liecina par nelielu infekcijas slimības samazināšanos sabiedrībā.

Aizvadītajā nedēļā novērots inficēšanās gadījumu samazinājums visās vecuma grupās, tomēr samazinājums vecuma grupā 70+ nebija ļoti izteikts. Covid-19 gadījumu samazinājums novērots visos Latvijas reģionos.

Pagājušajā nedēļā cilvēkiem, kuri bija saņēmuši primāro vakcināciju, Covid-19 infekcija konstatēta vienlīdz bieži kā nevakcinētiem cilvēkiem, bet 1,8 reizes retāk tiem, kuri bija saņēmuši arī balstvakcināciju, salīdzinot infekcijas izplatības intensitāti uz 100 000 iedzīvotāju.

Analizējot pieejamos datus par inficēšanos, stacionēšanu un mirstību ar Covid-19, februārī saistībā ar vakcinācijas statusu redzams, ka ļoti būtiski ir cilvēkiem saņemt balstvakcīnu. Tomēr datos par stacionēšanas gadījumiem un mirstību redzams, ka primārā vakcinācija joprojām nodrošina labu efektu pret smagu slimības gaitu, nepieciešamību Covid-19 ārstēt slimnīcā un nāvi. Tādēļ speciālisti aicina, ja pagājis noteiktais periods, jādodas saņemt balstvakcīnu.

Februārī Latvijā cilvēkiem ar primāro vakcināciju un balstvakcināciju Covid-19 infekcija konstatēta 2,2 reizes retāk nekā nevakcinētajiem, salīdzinot saslimstības intensitāti uz 100 000 iedzīvotāju.

Savukārt stacionāros vakcinētie (ar primāro vakcināciju) nonāca 2,2 reizes retāk (uz 100 000 iedzīvotājiem) nekā nevakcinētie pacienti, bet tie, kuriem bija arī balstvakcinācija, 4,8 reizes retāk. Nāves gadījumu biežuma (uz 100 000 iedzīvotājiem) salīdzinājums parāda, ka cilvēku, kuriem bija primārā vakcinācija, nāves risks Covid-19 infekcijas gadījumā bija 3,2 reizes zemāks nekā nevakcinētajiem, bet tiem, kuri bija saņēmuši balstvakcināciju, nāves risks Covid-19 infekcijas gadījumā bija astoņas reizes zemāks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

SPKC atgādina, ka ne visiem cilvēkiem vakcīnas izraisa vienādi augstu aizsardzību. Jāņem vērā, ka augstas Covid-19 izplatības gadījumā, infekcija biežāk skar arī vakcinētos cilvēkus.

Tāpat, pieaugot vakcinēto cilvēku skaitam, kopējā saslimstībā matemātiski pieaug arī infekcijas gadījumu īpatsvars vakcinētajiem cilvēkiem. Tomēr saslimšanas risks nevakcinētajiem cilvēkiem joprojām ir ievērojami augstāks, salīdzinot infekcijas biežumu vakcinēto un nevakcinēto cilvēku grupā, norāda SPKC.

Tags

SPKC Koronavīruss Covid-19
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form