'Covid-19' Latvijā: Policija uzraudzīs sabiedriskās vietas, kur varētu pulcēties cilvēki
Foto: LETA

Valsts policija saistībā ar valdības 14. marta ārkārtas sēdē noteiktajiem papildu lēmumiem jaunā koronavīrusa izraisītās saslimšanas “Covid-19” ierobežošanai Latvijā sadarbībā ar pašvaldības policiju uzraudzīs sabiedriskās vietas, kur varētu pulcēties cilvēki, kā arī, saņemot informāciju par tiem, policija attiecīgi reaģēs, liecina policijas sniegtā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Ierobežojošo pasākumu mērķis ir galvenokārt novērst vai pārtraukt personu masveida pulcēšanos. Katrs gadījums tiks vērtēts individuāli," norāda policijā.

Policija atgādina, ka, lai mazinātu vīrusa izplatīšanas iespējas, turpmāk tiek atcelti un aizliegti visi sabiedrībai organizētie publiskie svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, reliģiskie un atpūtas pasākumi, tostarp arī pasākumi naktsklubos un diskotēkas, kā arī sapulces, gājieni un piketi.

Savukārt iepriekš neorganizētos pulcēšanās pasākumos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta klubos, naktsklubos un reliģisko norišu vietās var atrasties ne vairāk par 50 cilvēkiem vienlaicīgi un šo vietu darba laiks nedrīkst pārsniegt pulksten 23.

"Vēršam uzmanību, ka gadījumos, ja netiks ievēroti Ministru kabineta rīkojumā noteiktie drošības pasākumi, var tikt piemērota arī atbilstoša administratīvā vai kriminālā atbildība," atzīmējusi policija.

Policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot noteiktos piesardzības pasākumus. Vienlaicīgi policija aicina sekot līdzi aktuālajai informācijai par valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, kā arī mediķu dotajiem norādījumiem.

Tāpat policija atgādina, ka gadījumos, ja nepieciešama tūlītēja policijas palīdzība vai informācija saistībā ar policijas kompetencē esošiem jautājumiem, iedzīvotājiem jāzvana 110.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 176.2 pants noteic, ka par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu var piemērot naudas sodu līdz 350 eiro.

Savukārt Krimināllikuma 225.1 pants noteic, ka par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, kā sodu iespējams piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu . Par iepriekš minētajām darbībām, ja tās izraisījušas smagas sekas, var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem.

Jau vēstīts, ka, lai būtiski ierobežotu iedzīvotāju kustību, Latvija daļēji slēdz savas robežas, pārtrauc pārrobežu pasažieru pārvadājumus pa sauszemi un gaisu, kā arī aizliedz publiskos pasākumus un ierobežo izklaides vietas, kurās vienlaikus ir vairāk par 50 cilvēkiem, sestdien nolemts Ministru kabineta ārkārtas un Krīzes vadības padomes kopsēdē.

Amatpersonu paziņojumu, ar ko tās nāca klajā pēc kopsēdes, iespējams noskatīties šeit:

Visā Latvijā saistībā ar "Covid-19" izplatīšanos 12. martā izsludināta ārkārtas situācija, kas būs spēkā līdz Lieldienām.

Tāpat paplašināts "Covid-19" skarto valstu saraksts, uz kurām ir attiecināti īpaši piesardzības pasākumi.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) devusi nosaukumu jaunā koronavīrusa izraisītajai slimībai. Tā nodēvēta par "Covid-19". Jaunais nosaukums izveidots no vārdiem "korona", "vīruss" un "slimība". Savukārt skaitlis 19 apzīmē gadu, kurā sākās vīrusa uzliesmojums. Pirmās ziņas par vīrusa uzliesmojumu parādījās pērnā gada 31. decembrī.

Atgādinām, ka pats koronavīruss nav nekas jauns – tā ir jau zināma vīrusu grupa, kas atrasta gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Tomēr pērn rudenī identificētais ir pavisam jauns koronavīrusa paveids – SARS-CoV-2. "Covid-19" ir šī vīrusa izraisītā slimība. Iepriekš nopietnus saslimšanas gadījumus izraisījis SARS koronavīruss jeb SARS-CoV, kura rezervuārs dabā ir civetkaķi un, iespējams, sikspārņi, un MERS koronavīruss, kura infekcijas rezervuārs dabā ir vienkupra kamieļi. "Covid-19" infekcijas avots (rezervuārs) pagaidām nav zināms.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form