Covid-19: Pakāpeniski uzsāks izbraukuma vakcināciju iedzīvotājiem ar smagiem kustību traucējumiem
Foto: Pixabay

Pakāpeniski tiks uzsākta plānotā izbraukuma vakcinācija mājās tiem iedzīvotājiem ar kustību traucējumiem, kuri bija tam pieteikušies, portālu "Delfi" informēja Veselības ministrijā (VM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iedzīvotāji, kuri kustību traucējumu dēļ nevar nokļūt ārstniecības iestādē, martā tika aicināti pieteikties pie saviem ģimenes ārstiem vai pa tālruni 8989, lai reģistrētu mājas vakcinācijas nepieciešamību.

Kopumā pa tālruni 8989 mājas vakcinācijai pieteicās aptuveni 700 iedzīvotāji, savukārt pie ģimenes ārstiem – aptuveni 900 iedzīvotāji, informē VM.

Visi iedzīvotāji, kuri ir pieteikušies mājas vakcinācijai smagu kustību traucējumu dēļ, tiks pakāpeniski vakcinēti. Vakcinācijas veicēji plānos izbraukuma maršrutu pēc iedzīvotāju dzīvesvietas adrešu relatīvas tuvības principa.

Dodoties mājas vakcinācijā, vakcīna pret Covid-19 tiks piedāvāta arī pārējiem mājsaimniecībā esošajiem iedzīvotājiem, kuri piedalās iedzīvotāja ar smagiem kustību traucējumiem aprūpēšanā.

Vakcinācijas veikšana mājās tiks nodrošināta ciešā mediķu uzraudzībā. Vakcinācijas veicēji vispirms sazināsies ar mājās vakcinējamo personu vai tās kontaktpersonu, lai vienotos par vakcinācijas laiku. Vakcinācijas veicēji precizēs mājsaimniecībā kopā vakcinējamo iedzīvotāju skaitu, lai nodrošinātu visu konkrētās mājsaimniecības iedzīvotāju vakcināciju.

Iedzīvotāju ar smagiem kustību traucējumiem (totāli asistējamas personas ar neatgriezeniski smagiem funkcionālajiem traucējumiem vai iedzīvotāji, kuri medicīnisku iemeslu dēļ nevar nokļūt ārstniecības iestādē) vakcinācijai mājās kopā paredzēta 117 vakcinācijas vienības jeb brigādes visā Latvijā.

Pieprasījums vakcinācijai mājās turpina palielināties, tas var prasīt papildu laik. Līdz maija beigām izbraukuma vakcināciju ir plānots veikt tiem cilvēkiem, kas ir tai pieteikušies līdz šim brīdim, norāda VM.

Analizējot pieteikumus vakcinēties mājās, kas saņemti pa tālruni 8989, šobrīd aptuveni 49% no visiem mājās vakcinētajiem iedzīvotājiem ar smagiem kustību traucējumiem ir Rīgā un 51% citās Latvijas pilsētās.

Ikvienam iedzīvotājam ar smagiem kustību traucējumiem ir iespēja pieteikties vakcinācijai mājās, zvanot pa vakcinācijas informatīvo tālruni 8989 vai pieteikties pie sava ģimenes ārsta.

Pēc Nacionālā veselības dienesta veiktās vakcinācijas pakalpojumu sniedzēju atlases, 26 pakalpojuma sniedzēji ieguvuši tiesības nodrošināt vakcināciju mājās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Koronavīruss Covid-19 Vakcinācija pret Covid-19 Vakcinācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form