Covid-19 potei saņemti pieteikumi no 18 037 iedzīvotājiem vecumā no 60 līdz 70 gadiem
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Līdz šim vakcinēšanai pret Covid-19 saņemti pieteikumi no 18 037 iedzīvotājiem vecumā no 60 līdz 70 gadiem, informēja Vakcinācijas biroja pārstāve Agnese Strazda.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Turpinot vakcinācijas gaitu Latvijā, šodien vakcinācija pret Covid-19 tiks sākta arī iedzīvotāju grupā no 60 līdz 70 gadiem. Šajā iedzīvotāju grupā kopumā Latvijā ir vairāk nekā 241 000 iedzīvotāju.

Strazda skaidroja, ka kopumā vietnē "manavakcina.lv" vai pa tālruni 8989 pieteikušies 64 000 iedzīvotāju vecumā virs 60 gadiem.

"Visi šie iedzīvotāji piesakoties varēja izvēlēties arī atbilstību kādai no citām prioritāri vakcinējamajām grupām, un daļa, iespējams, vakcīnu jau ir saņēmuši gan kā šajā vecumā esoši ārsti vai iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām, jo ir vecumā virs 60 gadiem," informēja biroja pārstāve.

Kopumā vecuma grupā tieši no 60 līdz 70 gadiem līdz šim potes saņemšanai bija pieteikušies 18 037 iedzīvotāji. Strazda uzsvēra, ka šie pieteikumi nepārklājas ar dalību kādā citā prioritārajā grupā. No tiem pašlaik 16 162 nav saņēmuši vakcīnu.

Šodien vakcinācijas veicējiem izsūtīti 4551 seniora, kas ir vecumā no 60 līdz 70 gadiem, kontakti, lai varētu aicināt viņus vakcinēties jau tagad.

Ņemot vērā lielo iedzīvotāju skaitu šajā vecuma grupā, vakcinācija šiem iedzīvotājiem tiks uzsākta pakāpeniski. Vispirms aicinājumu vakcinēties saņems tie šīs vecuma grupas iedzīvotāji, kuri pieteikušies vakcīnai "manavakcina.lv", pa tālruni 8989 vai pie sava ģimenes ārsta. Šie iedzīvotāji tiks aicināti uz liela mēroga vakcinācijas centriem tuvāko dienu laikā, kā arī tuvākajā laikā arī pie ārstniecības iestādēm un ģimenes ārstiem.

Strazda pauda, ka pašlaik nav plānots atvērt potēšanai jaunas prioritārās iedzīvotāju grupas vai paredzēta iespēja vakcinēties visiem, kas vēlas.

Pašlaik kopā vakcinācijai izmantotas 146 752 vakcīnu devas. Vismaz vienu devu Latvijā saņēmuši 121 868 cilvēki. Kopā esošajās prioritāri vakcinējamo cilvēku grupās vakcīnas saņēmuši 62 719 seniori vecumā virs 70 gadiem, 15 263 iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām. Izlietotas arī vairāk nekā 56 000 vakcīnu devu veselības aprūpes darbiniekiem un vairāk nekā 10 000 vakcīnu devu sociālās aprūpes centru darbiniekiem un klientiem.

Veselības ministrijā uzsver, ka prioritāri vakcinējamo iedzīvotāju princips veidots pēc Eiropas Komisijas rekomendācijām un Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem vispirms vakcinēt tos, kuru pašu vai to tuvo cilvēku veselībai vakcinācija var būt dzīvībai kritiska.

Jau ziņots, ka veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) parakstījis rīkojumu par senioru virs 60 gadiem vakcinācijas sākšanu jau no šodienas. Līdz ar to tiek atvērta vēl viena prioritāri vakcinējamo personu grupa.

Pavļuts pauda, ka, apmeklējot vakcinācijas centru Jēkabpilī, viņš pārliecinājies, ka liela mēroga vakcinācijas centru darba izmēģinājums bija vajadzīgs un ir bijis vērtīgs.

"Līdzīgas ziņas saņemu arī no citiem vakcinācijas centriem. Vienlaikus esam guvuši vairākas mācības un atziņas, kuras ņemsim vērā," atzina ministrs, piebilstot, ka patlaban raitāku vakcināciju apgrūtinu tas, ka daļa cilvēku atsakās vakcinēties ar "AstraZeneca" vakcīnu. Tāpat cilvēki dod priekšroku vakcinācijai darba dienās.

Lai vakcinācija noritētu straujāk, patlaban tiek lemts par iespēju vēl par divām dienām pagarināt vismaz atsevišķu liela mēroga vakcinācijas centru darbu.

Vienlaikus jau lemts paplašināt vakcinējamo grupas. Sestdien atvērta iespēja vakcinēties arī smagi slimu bērnu vecākiem un smagi slimu personu aprūpētājiem.

Seniori vecumā virs 70 gadiem var pieteikties un vakcinēties bez rindas.


Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Vakcinācija pret Covid-19 Daniels Pavļuts Eiropas Komisija Pasaules Veselības organizācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form