Covid-19: skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji klientus turpmāk var apkalpot tikai pēc pieraksta
Foto: LETA

Sākot ar šodienu skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji savus klientus varēs apkalpot tikai pēc pieraksta, nepieļaujot klientu uzturēšanos uzgaidāmajā telpā ilgāk par 15 minūtēm, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētais veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) rīkojums.

Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā DELFI publikācijas par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieejamas bez maksas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ierobežojumi attiecas uz frizieriem, manikīra un pedikīra, sejas un ķermeņa kosmētisko pakalpojumu sniedzējiem, vizāžistiem un grimētājiem, kā arī tetovēšanas, mikropigmentācijas un pīrsinga pakalpojumu sniedzējiem.

Tāpat būs aizliegts doties pie klientiem mājas apstākļos vai izbraukt pie klienta. Darba vietas būs jāizvieto tā, lai divu metru attālumā neatrastos cita darba vieta, kā arī klientu uzgaidāmā vieta. Ja šo nosacījumu nevar ievērot, tad vienlaikus var apkalpot tikai tik daudz klientu, lai tiktu ievērots minētais distancēšanās attālums.

Pirms pieraksta veikšanas nāksies informēt klientu, ka būs nepieciešams saglabāt informāciju par klientu (vārds, uzvārds, tālrunis) epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanai, ja radīsies tāda nepieciešamība.

Vienlaikus pakalpojumu sniedzējiem būs jāievēro vairāki drošības un higiēnas pasākumi. Būs jāizvērtē pakalpojuma sniegšanas lietderība, apsverot vai pakalpojums ir ilgāks par 15 minūtēm un pakalpojuma sniedzējam ir hroniskas slimības (piemēram, cukura diabēts, hroniska plaušu slimība, sirds vai asinsvadu saslimšanas) vai pakalpojuma sniedzējs ir vecumā virs 60 gadiem.

Pirms pakalpojuma sniegšanas būs jāveic klientu aptauja, to dokumentējot un noskaidrojot klienta vārdu, uzvārdu un tālruni, vai klients atbilst kādai no personu grupām, kam ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju vai mājas karantīnu un vai klientam nav elpceļu infekcijas pazīmes.

Dokumentētā informācija būs jāuzglabā līdz izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām.

Pakalpojumu sniedzējam būs jāatsaka pakalpojums, ja klients atsakās sniegt minēto informāciju vai ja klientam ir novērojamas elpceļu infekcijas pazīmes, vai ja klientam ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju vai mājas karantīnu.

Tāpat būs jānodrošina viss nepieciešamais roku higiēnas ievērošanai gan pakalpojuma sniedzējam, gan klientiem, tajā skaitā silts ūdens, šķidrās ziepes, vienreizējās lietošanas roku susināšanas līdzekļi un roku dezinfekcijas līdzekļi, kas satur ne mazāk kā 70% spirta.

Rokas būs jāmazgā un jādezinficē arī tad, ja pakalpojuma laikā tika lietoti gumijas cimdi. Vienlaikus bieži jāvēdina telpas vai jānodrošina laba mehāniskā ventilācija, kā arī pakalpojumu sniegšanas vietā jāizvieto skaidri salasāma informācija par roku higiēnu un divu metru distances ievērošanu.

Rīkojumā tostarp noteikts, ka ir regulāri jāveic biežāk lietoto virsmu (piemēram, durvju rokturu, ūdens krānu, virsmu tualetēs, galdu virsmu, krēslu roku balstu, viedierīču) un telpu dezinfekcija, izmantojot 70% etanolu saturošu šķīdumu vai no 50% līdz 70% izopropanolu saturošu šķīdumu, vai 0,5% nātrija hipohlorīta šķīdumu, kā arī citus dezinfekcijas līdzekļus, kas ir efektīvi pret apvalkotajiem vīrusiem.

Pakalpojuma sniedzējam tiek ieteikts pakalpojuma sniegšanas laikā lietot medicīnisko masku ar CE marķējumu, kura tiek mainīta ne retāk kā pēc divām stundām tās lietošanas.

Informetības labad pakalpojuma sniedzēji tiek aicināti sekot līdzi aktualitātēm un rekomendācijām Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē " https://arkartassituacija.gov.lv/".

Jau ziņots, ka no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Skaistumkopšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form