Darba grupa: jāmeklē iespējas palielināt budžeta ieņēmumi

Premjera Valda Dombrovska (JL) vadītā Reformu vadības grupa, kas piedalīsies nākamā gada budžeta izstrādē, pauž, ka jāmeklē iespējas palielināt valsts budžeta ieņēmumus, informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par vienu no svarīgākajiem uzdevumiem grupas darbībā tās dalībnieki uzskata risinājumu meklējumus budžeta ieņēmumu daļas palielināšanai, lai turpmākā budžeta izstrādāšanas pieeja pamatos atšķirtos no līdzšinējās, kad īsā laika posmā bija jāveic ievērojams deficīta samazinājums ar mērķi izpildīt starptautisko aizdevēju nosacījumus, lai novērstu valsts maksātnespēju.

Grupas dalībnieki bija vienisprātis, ka viens no galvenajiem veiksmīgas sadarbības stūrakmeņiem ir vienota izpratne un vienota pieeja līdzšinējo budžeta izdevumu analizēšanai nozaru griezumā, pieaicinot arī konkrēto nozaru nevalstisko organizāciju pārstāvjus. Vienlaikus tika izteikts ierosinājums, ka, analizējot nodokļu politikas jautājumus, būtu nepieciešams izmantot modelēšanas pieeju, lai izprastu, kā izmaiņas nodokļu politikā var ietekmēt uzņēmējdarbības vidi un konkrētu biznesu.

Saskaņā ar Finanšu ministrijas piedāvājumu reformu vadības grupas dalībnieki saņems informāciju par valsts konsolidētā budžeta ieņēmumiem un izdevumiem atbilstoši funkcionālajām un ekonomiskajām kategorijām, kā arī par valsts speciālā budžeta ieņēmumiem un izdevumiem atbilstoši ekonomiskajām kategorijām par laika posmu no 2004.gada.

Tāpat grupas rīcībā tiks nodota informācija par kopbudžeta nodokļu ieņēmumiem, valsts konsolidētā budžeta izdevumiem un centrālās valdības parādu. Vienlaikus Finanšu ministrija gatavo informāciju par nodokļu politikas izmaiņām valstī, par fondiem pa nozarēm un gadiem, par nodarbinātajiem valsts pārvaldes iestādēs un atlīdzību.

Grupas dalībnieki pārrunāja arī iespējamās metodikas, kas būtu izmantojamas budžeta sastādīšanā, lai nonāktu pie reālām strukturālajām reformām, kas ilgtermiņā veicina budžeta deficīta samazināšanos un ekonomiskās krīzes pārvarēšanu.

Paredzēts, ka jau piektdien ministrijas iesniegs Finanšu ministrijai strukturālo reformu ieviešanas plānu, bet Valsts kanceleja sadarbībā ar Finanšu ministriju sagatavos un iesniegs valdībā ziņojumu par ministriju centrālā aparāta nodarbināto skaita samazinājumu vidēji par 30% un par valsts aģentūru skaita samazināšanu par 50%. 14.jūlija Ministru kabineta sēdē šis ziņojums tiks izskatīts.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form