Фото - Еврокомиссия
Foto: Eiropas Komisija

Augustā atbalsts Latvijas pārejai no lata uz eiro ir sasniedzis rekordzemu līmeni – to kopumā atbalsta vairs tikai 13% Latvijas iedzīvotāju, liecina pētījumu centra SKDS dati. Tas ir zemākais rādītājs kopš 2004.gada, kad SKDS uzsāka mērīt iedzīvotāju attieksmi pret eiro ieviešanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saskaņā ar aptaujas datiem tikai 3% iedzīvotāju augustā pāreju uz eiro atbalstīja pilnībā, bet 10% to vērtē kā drīzāk atbalstāmu.

Pāreju no lata uz eiro 2012.gada augustā neatbalstīja 59% iedzīvotāju, turklāt 36% to nemaz neatbalsta, bet 24% – drīzāk neatbalsta. 20% iedzīvotāju izvēlējās paust neitrālu attieksmi pret šo jautājumu – kas liecina, ka viņiem, iespējams, ir pieņemams jebkurš no iespējamajiem iznākumiem.

Aptaujas rezultāti dažādās sociālajās un demogrāfiskajās grupās liecina, ka šī gada augustā biežāk nekā caurmērā pāreju no latiem uz eiro atbalstīja gados jaunākie Latvijas iedzīvotāji (vecuma grupa 18 līdz 24 gadi: 21%), iedzīvotāji ar augstiem ienākumiem (18%), kā arī Latgalē dzīvojošie (19%). Tomēr, līdzīgi kā iepriekš veiktajās aptaujās, pilnīgi visās pētījumā apskatītajās iedzīvotāju grupās pārejas uz eiro atbalstītāji ir pārliecinošā mazākumā - to, kuri pāreju neatbalsta, ir ievērojami vairāk.

Vislielākais atbalsts pārejai uz eiro bija 2005.gada aprīlī, kad kopumā eiro
ieviešanu atbalstīja 35% Latvijas iedzīvotāju. 2007. un 2008.gadā atbalsts eiro ieviešanai samazinājās (to atbalstīja attiecīgi 23% un 25%), bet 2009. un 2010.gadā nedaudz pieauga - tad pāreju uz eiro atbalstīja attiecīgi 29% un 30% iedzīvotāju.

2012.gada aprīlī atbalsts pārejai uz eiro samazinājās līdz 15%. Atkārtoti pētījumi 2012.gada jūnijā un jūlijā uzrādīja līdzīgu atbalsta līmeni (attiecīgi 16% un 15%). Taču augustā atbalsts ir samazinājies un sasniedzis rekordzemos 13%.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

SKDS
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form