EP vēlēšanu iepriekšējā balsošanā nobalsojuši aptuveni 100 000 jeb 6,81% vēlētāju
Foto: DELFI

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iepriekšējās balsošanas trīs dienās nobalsojuši 100 306 jeb 6,81% vēlētāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sniegtā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iepriekšējās balsošanas trīs dienās nobalsojuši 100 306 jeb 6,81% vēlētāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sniegtā informācija.

Vislielākā aktivitāte bijusi Rīgā, kur iepriekšējās balsošanas laikā nobalsojuši 38 143 jeb 9,22% balsstiesīgo. Vismazāk aktīvi bijuši Latgales vēlētāji, kur pie vēlēšanu urnām devušies 11 109 jeb 4,88% balsstiesīgo.

Vidzemē trīs dienās nobalsojuši 27 670 jeb 6,87%, Kurzemē - 11 319 jeb 5,67%, bet Zemgalē - 12 065 jeb 5,32% vēlētāju.

Kopumā vēlēšanām reģistrēti 1 472 462 balsstiesīgie vēlētāji. Tiek prognozēts, ka vēlēšanās varētu piedalīties aptuveni 40% balsstiesīgo.

Iepriekšējās EP vēlēšanās 2009.gadā iepriekšējā balsošanā piedalījās 146 841 jeb 9,86% vēlētāju. Šīs vēlēšanas notika vienlaicīgi ar pašvaldību vēlēšanām.

Iepriekšējā balsošana sākās ar aizķeršanos informācijas apritē - 68 vēlēšanu iecirkņu darbinieki trešdien aizmirsa atsūtīt informāciju par balsotāju aktivitāti EP vēlēšanu iepriekšējā balsošanā, iepriekš informēja CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Līdz šim balsošana noritējusi mierīgi, šodien norādīja Bērziņa. Bijuši atsevišķi gadījumi, kad vēlētāji balsojot nav ielikuši vēlēšanu zīmi vēlēšanu aploksnē un pamanījušies iemest vēlēšanu kastē zīmi bez aploksnes. Šādi nevajadzētu darīt, jo vēlēšanu zīme, kas tiks atrasta vēlēšanu kastē bez aploksnes, būs nederīga.

CVK saņēmusi zvanus un e-pasta vēstules no vēlētājiem ārvalstīs, kuri šajā laikā uzturas Latvijā un ir sarūgtināti, ka nevarēs piedalīties vēlēšanās kādā no Latvijas iecirkņiem. CVK pārstāve norāda, ka šādu iespēju vēlēšanu likums neparedz un reģistrēties balsošanai kādā no iecirkņiem vairs nav iespējams - tas bija jāpaveic līdz 29.aprīlim.

Taujāta par pozitīvo, Bērziņa norādīja, ka CVK pašlaik nav ziņu par nopietniem vai kritiskiem starpgadījumiem, visi 952 iecirkņi šodien darbojās un balsošana līdz plkst.16 ritēja savu gaitu. Vēlēšanu komisija cer, ka labais laiks nemazinās pilsoņu vēlmi piedalīties vēlēšanās. Vēlēšanu iecirkņi rīt būs atvērti no plkst.7, "tāpēc aicinām visus vēlētājus, pirms doties baudīt silto un saulaino laiku, aiziet nobalsot", akcentē CVK Informācijas nodaļas vadītāja.

Kā ziņots, kopš trešdienas līdz piektdienai dažas stundas dienā visos vēlēšanu iecirkņos notika iepriekšējā balsošana EP vēlēšanās.

Noskaidrot vēlēšanu iecirkni, kurā jābalso, var paziņojumos, kuri vēlētājiem tika izsūtīti pa pastu šā gada martā, vai arī tiešsaistē Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā.Tāpat to var uzzināt CVK mājaslapā vai zvanot pa CVK uzziņu tālruni 67049999. Tālrunis šodien un 24.maijā strādā no plkst.7 līdz plkst.24.

EP vēlēšanas Latvijā notiks sestdien.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiroparlamenta vēlēšanas 2014
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form