Foto: Kā Lāčplēša dienu svin Aizkrauklē
Foto: Arvis Upīts, Aizkraukles novada pašvaldība

Šogad Aizkrauklē Lāčplēša diena tika atzīmēta ar lāpu gājienu no Aizkraukles novada kultūras nama līdz stēlai "Lāčplēša cīņa", portālu "Delfi" informēja Aizkraukles novada domes deputāts Arvis Upīts.

Lāpu gājienā pulcējās kupls skaits dalībnieku.

Gājiena galapunktā visi sanākušie piedalījās svinīgajā brīdī, godinot kritušo karavīru piemiņu.

Cīņās par Latvijas brīvību kritušo karavīru piemiņas dienu – Lāčplēša dienu – šogad 11. novembrī visā Latvijā atzīmēja plaši gan ar lāpu gājieniem, gan svētku koncertiem. Tāpat vairākās Latvijas pilsētās norisinājās piemiņas brīži un militārās tehnikas parādes.

Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī.

Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 9. novembrī un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11. novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Bermontiādes laikā Latvija zaudēja 743 karavīrus, no kuriem 57 bija virsnieki.

Latvijas Brīvības cīņas – cīņas par Latvijas valsts neatkarību – ilga no 1918. gada 18. novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920. gada 11.augustam, kad tika noslēgts Latvijas – Krievijas miera līgums.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Aizkraukle Lāčplēša diena
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form