Foto: Kā Lāčplēša dienu svin Aizkrauklē
Foto: Arvis Upīts, Aizkraukles novada pašvaldība

Šogad Aizkrauklē Lāčplēša diena tika atzīmēta ar lāpu gājienu no Aizkraukles novada kultūras nama līdz stēlai "Lāčplēša cīņa", portālu "Delfi" informēja Aizkraukles novada domes deputāts Arvis Upīts.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lāpu gājienā pulcējās kupls skaits dalībnieku.

Gājiena galapunktā visi sanākušie piedalījās svinīgajā brīdī, godinot kritušo karavīru piemiņu.

Cīņās par Latvijas brīvību kritušo karavīru piemiņas dienu – Lāčplēša dienu – šogad 11. novembrī visā Latvijā atzīmēja plaši gan ar lāpu gājieniem, gan svētku koncertiem. Tāpat vairākās Latvijas pilsētās norisinājās piemiņas brīži un militārās tehnikas parādes.

Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī.

Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 9. novembrī un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11. novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Bermontiādes laikā Latvija zaudēja 743 karavīrus, no kuriem 57 bija virsnieki.

Latvijas Brīvības cīņas – cīņas par Latvijas valsts neatkarību – ilga no 1918. gada 18. novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920. gada 11.augustam, kad tika noslēgts Latvijas – Krievijas miera līgums.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aizkraukle Lāčplēša diena
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form