Foto: 'Latvija ir droša vieta, kur dzīvot', Levits saka Ukraiņu vidusskolā
Foto: Valsts prezidenta kanceleja

"Latvija ir droša vieta, kur dzīvot, kur priecāties, kur mācīties, kur strādāt, kur vienkārši būt," otrdien, 22. martā, uzrunājot klātesošos Rīgas Ukraiņu vidusskolā, izteicās Valsts prezidents Egils Levits.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Levits otrdien apmeklēja Rīgas Ukraiņu vidusskolā un tikās ar skolas vadību un skolēniem, kuru vidū ir arī bēgļu gaitās devušies bērni no Ukrainas, portāls "Delfi" uzzināja Valsts prezidenta kancelejā.

Levits sacīja, ka Ukraiņu vidusskola Rīgā ir pirmā, kas sastopas ar kara bēgļiem. Cilvēkiem, kuri to nav pieredzējuši, tas ir kaut kas jauns. Daļa Latvijas iedzīvotāju tādu grūtību posmu nav redzējusi.

"Jūs jūtat, ka visa Latvija ir kopā ar jums. Jums, kuri pēdējo četru nedēļu laikā esat ieradušies šeit, ir jāpārorientējas, jāiejūtas jaunā vidē starp jauniem klasesbiedriem un jauniem skolotājiem. Pārdzīvojumi, kurus piedzīvojāt ceļā uz šejieni, jūs vēl ilgi nodarbinās. Bet skolotāji un mēs visi jums palīdzēsim," viņš teica.

Tāpat prezidents akcentēja, ka ukraiņu nācija tagad varonīgi cīnās par savu dzimteni, par savu valsti. "Jūsu radi, draugi, paziņas, cilvēki, kurus jūs zināt, cīnās ne tikai par Ukrainu, bet viņi cīnās arī par Latviju, par Latvijas vērtībām, par visas Eiropas un par visas godīgās pasaules vērtībām," viņš teica.

Levits arī sacīja, ka Latvija dod visu iespējamo palīdzību Ukrainai – militāro, ekonomisko, politisko palīdzību, kas nozīmē, ka mēs sakām citām valstīm, ka Ukrainai ir jāpalīdz – runa ir par NATO, par Eiropas Savienību un ASV. Visa godīgā pasaule ir kopā ar Ukrainu. Un Latvija ir viena no tām valstīm, kas sniedz ļoti nozīmīgu palīdzību Ukrainai.

Prezidents piebilda, ka Rīgas Ukraiņu vidusskola ir tikpat veca kā atjaunotā Latvijas valsts – tā ir dibināta 1989. gadā, 1991. gadā kļuva par skolu.

'Latvija ir demokrātiska valsts, kur tiek respektētas visas tautības un to kultūra. Un ukraiņi ir viena no lielākajām mazākumtautībām Latvijā. Tādēļ ir svarīgi, ka jūs, dzīvojot Latvijā, apgūstat gan latviešu, gan ukraiņu valodu un kultūru," uzsvēra prezidents.

Viņš arī sacīja, ka laikā, kad Ukraina cīnās par savu valsti, par savu dzimteni, ir ļoti nepieciešama nācijas vienotība gan Ukrainā, gan Latvijā. "Mēs visi esam kopā ar Ukrainu, un mēs visi esam par Ukrainu," viņš teica.

Jau ziņots, ka Rīgā iepriekš tika saņemti vairāk nekā 100 pieteikumi ukraiņu bērnu uzņemšanai izglītības iestādēs, preses konferencē teica Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā skaidroja mērs, lielākā daļa vēlas apmeklēt tieši Rīgas Ukraiņu vidusskolu.

Staķis arī iepriekš sacīja, ka Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultāte (HZF) plānojot nākt palīgā un nodrošināt nepieciešamās telpas Rīgas Ukraiņu skolas vajadzībām.

Tags

Krievijas iebrukums Ukrainā Mārtiņš Staķis ASV Egils Levits Eiropa NATO Ukraina Valsts prezidents
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form