Foto: Latvijas dienesti mācībās izspēlē bīstamas ķīmiskas vielas noplūdi 'Olainfarm'
Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien uzņēmuma "Olainfarm" teritorijā notika vērienīgas pilna apjoma mācības, kurās piedalījās ugunsdzēsēji, Valsts drošības dienests (VDD), Valsts vides dienests (VVD) kā arī citi spēki, mācībās izspēlējot ķīmiskās vielas noplūdi, ugunsgrēka dzēšanu un cietušo glābšanu, portālu "Delfi" informēja "Olainfarm" pārstāvis Gvido Dzērve.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā atzina ugunsdzēsēji, tāda mēroga mācības ar trīs dažādiem apdraudējumiem notiek reti, tāpēc tā bija īpaši vērtīga pieredze Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD).

Mācības organizētas, lai pārbaudītu konsultācijās ar ārvalstu ekspertiem izveidoto ārkārtas situāciju vadības sistēmu un sadarbību ar valsts operatīvajiem dienestiem.

"Pirmo reizi "Olainfarm" vēsturē noritēja tik apjomīgas ārkārtējās situācijas mācības, kuru laikā simulējām vairākus potenciālos scenārijus. Mums kā ķīmisko vielu ražošanas uzņēmumam šāda pieredze ir ļoti vērtīga un nepieciešama, lai reālajā dzīvē esam maksimāli gatavi rīkoties. Pateicos visiem operatīvajiem dienestiem un partneriem par iesaisti mācību organizēšanā un tapšanā," sacījis "Olainfarm" valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.

"Mācībās izspēlējām ķīmiskās vielas noplūdi, ugunsgrēka dzēšanu un cietušo glābšanu. Tāda mēroga mācības ar trīs dažādiem apdraudējumiem notiek reti, tāpēc tā bija īpaši vērtīga pieredze VUGD.

Kopumā mācības norisinājās ļoti labi un visi uzdotie uzdevumi bija izpildīti. Mācību scenārijs ļāva mums iepazīties ar uzņēmuma darbības specifiku, praktizēties ķīmisku vielu noplūdes novēršanā, atsārņošanas pasākumu īstenošanā un cilvēku glābšanā sarežģītos un bīstamos apstākļos. Notiekot negadījumam, ir svarīgi, lai ik katrs no mums jau no žestiem un īsām komandām zinātu savus uzdevumus. Šādas mācības ļauj mums šīs prasmes attīstīt," atklāja VUGD Olaines daļas komandieris Dmitrijs Novikovs.

Jaunās ārkārtas situāciju vadības sistēmas izveide prasīja vairāk nekā gadu.

Šajā procesā, sadarbības algoritmu izveidē un speciālistu apmācībā iesaistītājs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts policija, Aizsardzības ministrija, Valsts Drošības dienests, Valsts Vides dienests, Olaines novada pašvaldība un Olaines novada pašvaldības policija, "Kenyon International", kā arī citas organizācijas.

AS "Olainfarm" ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar 50 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā.

Uzņēmuma grupas konsolidētais apgrozījums 2021. gadā sasniedza 137,7 miljonus eiro. "Olainfarm" ikdienā strādā 840 darbinieki, nodrošinot nepārtrauktu produktu ražošanas procesu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.