Foto: Lielvārdē uzņem un uztanko pasaulē modernākos iznīcinātājus 'F-35'
Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku aviācijas bāzē Lielvārdē otrdien uzņemti divi ASV Gaisa spēku iznīcinātāji "F-35", kas šeit ieradušies Baltijas valstu gaisa telpas aizsardzības operācijas "Rapid Forge" ietvaros. Lielvārdē tiem arī uzpildīta degviela.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

ASV Gaisa spēki šīs operācijas ietvaros izvieto iznīcinātājus un mobilitātes lidaparātus Polijas, Igaunijas un Lietuvas bāzēs operācijās. Konkrētā vingrinājuma mērķis ir uzlabot NATO un partnervalstu resursu savietojamību un sadarbību, kā arī stiprināt operacionālās spējas.

"Rapid Forge" ir ASV Gaisa spēku Eiropā (USAEF) vadīta tā dēvētā izkliedēšanas operācija, kas paredzēta, lai uzlabotu kaujas gatavību un pārbaudītu spēju veikt operācijas vietās, kurās nav galvenās gaisa bāzes.

"F-35 Lightning II" iznīcinātājs, kā arī "F-15E Strike Eagles" un "C-130J Super Hercules" lidaparāti ieradušies Poviedas gaisa bāzē Polijā, "F-15E Strike Eagles" un "C130J Super Hercules" gaisa kuģi ieradušies Šauļu gaisa spēku bāzē Lietuvā, lai veiktu degvielas uzpildi, kā arī pārapbruņošanas operācijas, izmatojot inerto munīciju. Savukārt "F-15E Strike Eagles" un "MC-130J Commando II" gaisa kuģi ieradušies Igaunijas Amari gaisa bāzē, lai veiktu degvielas uzpildes operāciju.

Foto: Lielvārdē uzņem un uztanko pasaulē modernākos iznīcinātājus 'F-35'
Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

"Rapid Forge" operācijā "F-35 Lightening II" un "F15E Strike Eagles" iznīcinātāji tiek pārvietoti no Vācijas Spandagahlemas gaisa bāzes uz bāzēm NATO sabiedroto valstu teritorijās. Papildus operācijā piedalās ASV Gaisa spēku Eiropā gaisa kuģi, tostarp "C-130Js" un "KC-135s", kas izlido no savām līdzšinējām bāzēšanās vietām Eiropā.

Spēja izvietot gaisa spēku kuģus dažādās valstīs, tostarp, piemēram, apkopt un uzpildīt degvielu, stiprina kolektīvās aizsardzības spējas un nodrošina ASV un NATO sabiedrotajiem stratēģisko un operatīvo kapacitāti, kas nepieciešama pretinieka atturēšanai, kā arī sabiedroto un partneru nodrošināšanai.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

ASV Lielvārde NATO
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form