Foto: Patriotiskais 11. novembra lāpu gājiens pulcē vairākus tūkstošus
Foto: LETA

Piektdien, 11. novembrī, vairāki tūkstoši Rīgas iedzīvotāji un viesi devās tradicionālajā lāpu gājienā, kura laikā svinēja Lāčplēša dienu ar patriotiskām dziesmām.

Gājienā piedalījās pārsvarā jauni cilvēki, taču ir arī ģimenes ar maziem bērniem ratiņos. Gandrīz visiem dalībniekiem rokās bija iedegta lāpa vai svecīte.

Daļa pavadīja gājienu, dziedot latviešu dziesmas, piemēram, "Saule, Pērkons, Daugava". Gājiena priekšējā daļā formastērpos tērpušies dalībnieki nesa valsts karogu.

Vēstīts, ka par godu Lāčplēša dienai trešdien Rīgā notika vairāki piemiņas pasākumi un koncerti.

Piektdien Rīgā un citviet Latvijā tiek svinēta Lāčplēša diena. Šogad aprit 97 gadi kopš nozīmīgās uzvaras pār Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī, tāpēc brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņai Rīgā, 11. novembra krastmalu piektdienas vakarā izgaismo tūkstošiem svecīšu.

"Delfi" jau ziņoja, ka no rīta valsts augstākās amatpersonas nolika ziedus Brāļu kapos, bet pie Brīvības pieminekļa notika militārā parāde.Amatpersonas savos apsveikumos Lāčplēša dienā aicināja atcerēties par karavīriem, kuri atdeva savas dzīvības par Latviju, kā arī godināt tos, kuri tagad sargā valsts drošību.Savukārt Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzrunā militārajā parādē sacīja, ka Latvija ir tik stipra, cik stipra ir mūsu katra vēlme to aizstāvēt.

Cilvēki no Akmens tilta puses pa 11. novembra krastmalu dodas Rīgas pils virzienā, kur aizdedz svecītes un novieto tās speciālā metāla konstrukcijā pie pils mūra.

Lāčplēša dienu Latvijā svin par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī. Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 9. novembrī, un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11. novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Bermontiādes laikā Latvija zaudēja 743 karavīrus, no kuriem 57 bija virsnieki.

Latvijas Brīvības cīņas ilga no 1918. gada 18. novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920. gada 11. augustam, kad tika noslēgts Latvijas-Krievijas miera līgums. Šo dienu Saeima ir noteikusi par Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas dienu.

Lāčplēša dienu atsāka svinēt 1988. gadā, kad 11. novembrī Rīgas pils Svētā Gara tornī atkal tika pacelts Latvijas valsts karogs.

Dažādi Lāčplēša dienai veltīti pasākumi notiek visas dienas garumā visā Latvijā.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Lāčplēša diena Raimonds Vējonis Rīgas pils Valsts prezidents
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form