Foto: Radušās bažas par Okupācijas muzeja konstrukciju drošību
Foto: Publicitātes foto

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) veiks papildu drošības pārbaudi un tehnisko apsekošanu Okupācijas muzejā, kur pārbūves laikā radušās bažas par senās muzeja ēkas konstrukciju drošību, portālu "Delfi" informēja VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica.

"Būvēt Vecrīgā ir izaicinājums, jo jārēķinās ar to, ka mēs ierokamies vēsturē, un būvlaukumā var rasties neplānoti atradumi. Līdz šim Okupācijas muzeja pārbūves laikā tika atrasts azbests, kā arī senā Strēlnieku pieminekļa pamati, kas radīja papildu demontāžas darbus. Šobrīd šaubas rada senās muzeja ēkas konstrukciju drošība un atbilstība mūsdienu būvniecības standartiem, tādēļ izlēmām veikt papildu drošības pārbaudi," norādīja Gruškevica.

Tehniskās apsekošanas laikā turpinās darbs pie Nākotnes nama pagraba pārseguma izveides, kā arī sienu un kolonu stiegrošana un betonēšana.

"Topošajā Nākotnes namā darbu norise apsteidz plānoto grafiku. Ir pabeigti demontāžas un pāļu urbšanas darbi, uzsākti betonēšanas darbi, kā arī izvēlēts Nākotnes nama fasādes apdares materiāls – granīts no Somijas. Ietaupītais laiks kalpos kā rezerve neparedzētiem darbiem, kas var rasties būvniecības gaitā," piebilda Gruškevica.

Šovasar plānots uzsākt arī piemiņas memoriāla "Vēstures taktīla" projektu.

Jau ziņots, ka Latvijas Okupācijas muzeja pārbūves projektā "Nākotnes nams" saglabāta latviešu arhitekta Gunāra Birkerta ideja – arhitekta 2001. gadā dāvinātās Okupācijas muzeja pārbūves skices. Muzeja jaunā koncepcija paredz 1970. gadā būvēto ēku papildināt ar balto piebūvi un stikla sienu, kā arī piešķirt muzejam mūsdienu funkcionalitāti.

Līdztekus "Nākotnes nama" būvniecībai nākotnē jaunajai ēkai Strēlnieku laukumā uz Daugavas pusi piekļausies arī Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāls – mākslas objekts "Vēstures taktīla", kas iedzīvinās tautas upuru piemiņu, iesaistot ikdienas pilsētu dzīvās skaņas piemiņas kompleksa funkcijas un arhitektūras formā. Tas ir simbolisks apliecinājums saiknei starp šodienu un mūsu tautas skumjākajiem vēstures brīžiem.

VNĪ šobrīd īsteno 33 attīstības projektus aptuveni 154 miljonu eiro apmērā. Uzņēmums nodrošina nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 500 nekustamo īpašumu adresēm ar 1700 ēkām 1,2 miljonu kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 miljonu kvadrātmetru platībā.

Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

Tags

Okupācijas muzejs

Comment Form