Foto: Simtgadei par godu vairāk nekā 300 cilvēki peld aukstā ūdenī
Foto: Publicitātes foto

Svētdien, 18. novembrī, no pulksten 13 līdz 14.40 norisinājās peldējums atklātos ūdeņos "Roņi peld 100", kura laikā ziemas peldētāji, cits citu nomainot, veica 100 minūšu peldējumu atklātās ūdenstilpnēs, portālu "Delfi" informē pasākuma organizatori.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasākums notika vienlaicīgi piecās Latvijas pilsētās, un bija plānots, ka tajā kopā piedalīsies vismaz 100 cilvēki. Reģistrējot un saskaitot peldētājus, tika konstatēts, ka Rīgā peldējumā piedalījās 75, Jelgavā 40, Ventspilī 39, Saldū 55 un Liepājā 56 peldētāji, tātad kopā 265. Taču šajā laikā peldējumi notika arī citur Latvijā, arī Kuldīgā, kur ziemas peldētāju mērķis nebija nopeldēt tieši 100 minūtes, bet tomēr piedalīties simtgades peldējumā. Pēc aptuveniem aprēķiniem par godu Latvijai aukstā ūdenī devās vismaz 300 cilvēku.

Interesanti, ka peldējumā piedalījās ļoti daudz cilvēku, kas aukstā ūdenī devās pirmo reizi mūžā. Piemēram, Rīgā tādu bija vairāk nekā 30. Ūdens temperatūra Daugavā bija +5 grādi,iesācējiem nelabvēlīgs bija asais vējš – lai šādos apstākļos veiktu kaut īslaicīgu peldējumu aukstā ūdenī, ir nepieciešama laba psiholoģiska sagatavotība vai arī spēcīga motivācija. Visi,kuri piedalījās peldējumā, pēc tā pauda gandarījumu par paveikto un lepnumu, ka izdevies šādā netradicionālā veidā godināt savu valsti.

Peldējumu Roņi peld 100 organizēja Latvijas Ziemas peldēšanas federācija (LZPF), ziemas peldēšanas klubi Latvijas Ronis, Jelgavas Roņi, Akvavitamīns (Saldus), Ventspils Jūras lauvas,VeloRonis (Liepāja), peldējumā iesaistījās klubi Raganas Roņi, Ogres Roņi, Ozolnieku Roņi, kā arī oficiāli nereģistrētas ziemas peldētāju biedrības, individuālie peldētāji, un, kā jau minēts,cilvēki, kuri peldējumu aukstā ūdenī veica pirmo reizi mūžā. Pasākumu atbalstīja Rīgas,Jelgavas, Liepājas, Ventspils un Saldus pašvaldības.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jelgava Latvijas simtgade Liepāja Raganas Saldus Ziema Ventspils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form