Foto: Simtgadei par godu vairāk nekā 300 cilvēki peld aukstā ūdenī
Foto: Publicitātes foto

Svētdien, 18. novembrī, no pulksten 13 līdz 14.40 norisinājās peldējums atklātos ūdeņos "Roņi peld 100", kura laikā ziemas peldētāji, cits citu nomainot, veica 100 minūšu peldējumu atklātās ūdenstilpnēs, portālu "Delfi" informē pasākuma organizatori.

Pasākums notika vienlaicīgi piecās Latvijas pilsētās, un bija plānots, ka tajā kopā piedalīsies vismaz 100 cilvēki. Reģistrējot un saskaitot peldētājus, tika konstatēts, ka Rīgā peldējumā piedalījās 75, Jelgavā 40, Ventspilī 39, Saldū 55 un Liepājā 56 peldētāji, tātad kopā 265. Taču šajā laikā peldējumi notika arī citur Latvijā, arī Kuldīgā, kur ziemas peldētāju mērķis nebija nopeldēt tieši 100 minūtes, bet tomēr piedalīties simtgades peldējumā. Pēc aptuveniem aprēķiniem par godu Latvijai aukstā ūdenī devās vismaz 300 cilvēku.

Interesanti, ka peldējumā piedalījās ļoti daudz cilvēku, kas aukstā ūdenī devās pirmo reizi mūžā. Piemēram, Rīgā tādu bija vairāk nekā 30. Ūdens temperatūra Daugavā bija +5 grādi,iesācējiem nelabvēlīgs bija asais vējš – lai šādos apstākļos veiktu kaut īslaicīgu peldējumu aukstā ūdenī, ir nepieciešama laba psiholoģiska sagatavotība vai arī spēcīga motivācija. Visi,kuri piedalījās peldējumā, pēc tā pauda gandarījumu par paveikto un lepnumu, ka izdevies šādā netradicionālā veidā godināt savu valsti.

Peldējumu Roņi peld 100 organizēja Latvijas Ziemas peldēšanas federācija (LZPF), ziemas peldēšanas klubi Latvijas Ronis, Jelgavas Roņi, Akvavitamīns (Saldus), Ventspils Jūras lauvas,VeloRonis (Liepāja), peldējumā iesaistījās klubi Raganas Roņi, Ogres Roņi, Ozolnieku Roņi, kā arī oficiāli nereģistrētas ziemas peldētāju biedrības, individuālie peldētāji, un, kā jau minēts,cilvēki, kuri peldējumu aukstā ūdenī veica pirmo reizi mūžā. Pasākumu atbalstīja Rīgas,Jelgavas, Liepājas, Ventspils un Saldus pašvaldības.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Jelgava Latvijas simtgade Liepāja Raganas Saldus Ziema Ventspils
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form