Foto: Vējonis ticies ar pāvestu Francisku
Foto: AP/Scanpix

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu piektdien, 2. jūnijā, vizītes laikā Vatikānā tikās ar Viņa Svētību pāvestu Francisku un Viņa Eminenci Svētā Krēsla Valsts sekretāru kardinālu Pjetro Parolinu, portālu "Delfi" informē prezidenta preses dienests.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tikšanās laikā tika pārrunāta vērtību nozīme mūsdienu sabiedrībā, kas sastopas ar dažādiem izaicinājumiem.

Valsts prezidents uzaicināja Viņa Svētību apmeklēt Latviju, kad tiks atzīmēta mūsu valsts simtgade. Pāvesta vizītei būtu liela nozīme ekumēniskās sadarbības kontekstā.

"Latvijā kā multikulturālā valstī ir pārstāvētas dažādas reliģijas, un norit veiksmīga sadarbība starp kristīgajām konfesijām. Aktuālākais piemērs ir Tezē tikšanās Rīgā 2016. gada nogalē. Tādējādi ekumēnisms ir labs pamats sabiedrības integrācijai," teicis Vējonis.

Valsts prezidents norādījis, ka Latvijā joprojām labi atceras svētā Jāņa Pāvila II vizīti Baltijas valstīs 1993. gadā, kas bija neizmirstams notikums ne tikai katoļticīgajiem, bet visiem Latvijas iedzīvotājiem.

Baznīcai, īpaši katoļu baznīcai Latvijā ir liela loma, dažādos vēsturiski nozīmīgos posmos tā ir spēlējusi ļoti lielu lomu, intervijā "Vatikāna Radio" latviešu redakcijai sacīja prezidents, atgādinot Pirmā Latgales latviešu kongresa sasaukšanu pirms 100 gadiem, kura rīkošanā ļoti liela loma bijusi tieši katoļu garīdzniekiem. Viņš intervijā sacīja, ka no tikšanās ar pāvestu dodas mājup ar pozitīvām domām,kā arī akcentēja pāvesta sirsnību, laipnību un harizmu, kas dod spēku "tajā, ko tu pats dari".

Tikšanās laikā tika apspriestas arī starptautiskās aktualitātes. Valsts prezidents un pāvests Francisks bija vienisprātis par nepieciešamību aktīvai rīcībai vides aizsardzības jomā un klimata izmaiņu novēršanā. Tāpat Raimonds Vējonis pauda gandarījumu par pāvesta Franciska atbalstu vienotas Eiropas idejai, jo arī Latvijas interesēs ir darboties spējīga ES, kas dod pievienoto vērtību ikvienam iedzīvotājam un dalībvalstij.

Valsts prezidents arī izteica pateicību par to, ka Svētais Krēsls vienmēr ir atbalstījis Latvijas neatkarības centienus un nekad neatzina Latvijas inkorporāciju PSRS sastāvā.

Pašreizējais Romas pāvests ir Francisks I (Franciscus PP. I, 1936) tika ievēlēts 2013. gada 13. martā. Viņš 266. pāvests, Romas katoļu baznīcas galva, kā arī Vatikāna vadītājs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Raimonds Vējonis Romas pāvests Francisks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form