Freivalds neizpratnē par SM lūgumu prokuratūrai izvērtēt PV valdes darbu
Foto: F64

Bijušais AS "Pasažieru vilciens" (PV) valdes priekšsēdētājs Nils Freivalds ir neizpratnē, ko tieši Satiksmes ministrija (SM) lūgusi prokuratūrai izvērtēt saistībā ar viņa vadītās valdes darbu, jo viss esot darīts juridiski korekti un viņš nav vēlējies, lai nozīmīgais jauno vilcienu konkurss tiktu apvīts intrigām un politisko fonu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā norādīja Freivalds, ja kādi pārkāpumi ir saskatīti, tad tiesībsargājošām institūcijām ir pienākums tos izvērtēt. "Mans viedoklis ir, ka mūsu valde rīkojas saskaņā ar valsts interesēm un līgumu slēdzām ar valdības doto uzdevumu un tiem nosacījumiem, kas jāievēro. Man nav informācijas, kas ir sūtīts prokuratūrai, un neesmu aicināts uz turieni doties," norādīja bijusī amatpersona.

Viņš uzsver, ka vēlas zināt, kas ir šīs sūdzības sastāvā. "Nezinu, kas īsti tiek pārmests, varbūt par pilnvarām, bet mums pilnvaras bija noteiktas līgumā ar Satiksmes ministriju. Jau iepriekšējā valdes vadītāja Anduļa Židkova laikā tika slēgts līgums starp PV un SM par projekta ieviešanu. Jā, līgumu mēs slēdzām, un mandāts mums bija - par to nevajadzētu būt runai, es domāju," uzsvēra bijušais valdes priekšsēdis.

"Kādēļ SM to darījusi, nezinu. Nekad neesmu vēlējies, lai valstij nozīmīgs projekts būtu apvīts ar intrigām un politisko fonu. Mēs koncentrējāmies uz uzņēmumu un Kohēzijas fondu naudas apgūšanas laikā. Valdībā četras reizes diskutējām, aizstāvējām pozīciju, saņēmām mandātu, nosacījumus, kas jāievēro, slēdzot līgumu, un to ievērojām. Tas, ka vajadzīgi grozījumi līgumā, ir skaidrs, un to jau jebkurš līgums paredz, ka to var grozīt, ja kas neapmierina, taču grozījumu veikšana vairs nebija mūsu kompetencē, jo tad jau vairs nebiju valdē," norāda Freivalds.

Viņš arī uzskata, ka valsts interesēs bija panākt vilcienu ražošanu Latvijā. Tas arī esot bijis paredzēts līgumā. Ja projekta realizācijā tikuši saskatīti lieli vai mazi riski, tas esot subjektīvs skatījums, jo konkrēti argumenti nebija, toties bijusi apjomīga ekonomiskā un juridiskā analīze, kuras atzinumi joprojām ir pieejami. "Vesela virkne ekspertu nekādus riskus nav saskatījusi," uzvēra Freivalds.

Satiksmes ministrija (SM) vērsusies prokuratūrā ar lūgumu izvērtēt "Pasažieru vilciena" (PV) bijušās valdes darbību saistībā ar neveiksmīgo jaunu vilcienu iepirkumu. Vienlaikus detalizētāka informācija par to, kad un ko tā lūgusi, netika sniegta.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga apstiprināja, ka Satiksmes ministrijas iesniegums ir saņemts, taču plašāka informācija par tā tālāko virzību varētu būt zināma tuvākajā laikā.

Transporta un pārvadājumu jomā pērnā gada notikumu topā kā skandalozākais neapšaubāmi ierindojams neveiksmīgais jauno vilcienu iepirkuma konkurss, līdz ar to nav skaidrības, vai Latvija spēs apgūt 100 miljonu latu Kohēzijas fonda līdzekļus.

Kā ziņots, pēc "Pasažieru vilciena" (PV) un Spānijas uzņēmuma "Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles S.A" (CAF) vadības sarunām 3.oktobra naktī tika paziņots, ka vienošanās par jauno vilcienu iegādi nav panākta. Tomēr CAF uzskata, ka vilcienu pirkuma līgums ir spēkā, bet PV - ka nav, tādēļ PV 16.novembrī ir sācies mediācijas process Stokholmas Tirdzniecības palātas Mediācijas institūtā, lai panāktu vienošanos ar CAF par neveiksmīgo jauno vilcienu iepirkumu, un tas ilgs līdz 16.janvārim.

Jau pērnā gada oktobrī SM sasauktajā PV akcionāru sapulcē tika nolemts vērsties tiesībsargājošajās iestādēs, lai izvērtētu uzņēmuma iepriekšējās valdes rīcību vilcienu iepirkumā.

Satiksmes ministrija norādīja, ka tā jau gatavo informāciju iesniegšanai tiesībsargājošajās iestādēs saistībā ar noslēgto vilcienu līgumu.

Akcionārs piekrita PV esošās valdes viedoklim, ka uzņēmuma iepriekšējā vadība vilcienu iepirkuma procesā ir pārkāpusi savas pilnvaras, bija teikts PV paziņojumā.

Kā ziņots, pašreizējā PV valde Arta Birkmaņa vadībā tika iecelta 2012.gada gada maijā. Pirms tam kopš 2011.gada oktobra strādāja Nila Freivalda vadīta valde, bet vēl agrāk - kopš 2009.gada augusta - PV valdi vadīja Andulis Židkovs, liecina "Firmas.lv" informācija.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form