www.DELFI.lv

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš norāda, ka viens no galvenajiem uzdevumiem nākamajam tieslietu ministram būs veikt rūpīgu analīzi un sagatavot plānu, kā tieslietu sistēmai strādāt krīzes apstākļos un samazinātā budžeta ietvaros, lai nesagrautu kādu no tieslietu sistēmas jomām un neapdraudētu tiesu sistēmas neatkarību, informēja Tieslietu ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Ministrs norāda, ka turpmāk liela slodze būs jāiztur tiesu sistēmai, jo pieaugot noziedzības līmenim valstī, kā arī bankrotējot uzņēmējiem, būtiski palielinās izskatāmo lietu skaits. Tādēļ būs jāturpina meklēt risinājumi, lai novērstu būtisku lietu izskatīšanas termiņu pagarināšanos un neietekmētu iedzīvotāju pieejamību tiesai.

Tāpat kā ļoti būtisku, bet līdz galam nepaveiktu darbu Gaidis Bērziņš min politikas plānošanas dokumenta "Tiesu iekārtas attīstības pamatnostādnes 2009.-2015.gadam" projekta pieņemšanu, kam vēl nepieciešams valdības atbalsts. "Šobrīd ir svarīgi koncentrēt spēkus darbam krīzes apstākļos, taču nevar aizmirst par ilgtermiņa mērķiem un attīstību, kas pēc plašām diskusijām ar tiesnešiem dokumentā ir iezīmēti," norāda tieslietu ministrs.

Jāturpina darbs arī Latvijas - Šveices sadarbības programmas ietvaros, kas paredz piešķirt līdzekļus jauno tehnoloģiju ieviešanai un izmantošanai.

Gaidis Bērziņa vadībā tika uzsākta grozījumu izstrāde Maksātnespējas likumā, lai procesu padarītu efektīvāku un uzņēmējiem pieejamāku. Daļa grozījumu jau nosūtīti izskatīšanai Saeimā, taču daļa vēl ir izrādes procesā, tādēļ ministrs cer, ka darbs pie to sagatavošanas un ieviešanas tiks turpināts.

Viņš uzskata, ka ļoti operatīvi jāveic darbs arī pie likuma izstrādes vienīgā mājokļa īpašnieku aizsardzībai, kuri ņēmuši hipotekāro kredītu tā iegādei vai remontam. Tieslietu ministrija jau ir uzsākusi nopietnu darbu pie tiesiskā regulējuma sagatavošanas.

Tāpat Gaidis Bērziņš uzskata, ka publiskās un privātās partnerības ietvaros būtu svarīgi īstenot "Ieslodzījumu vietu attīstības koncepciju", kas paredz jaunu cietumu būvniecību, jo tas dotu darbavietas šobrīd stagnējošajā būvniecības nozarē. Latvijas būvnieki jau ir izrādījuši interesi par iesaistīšanos šo specifisko būvju celtniecībā, tādēļ tuvākajā laikā būtu jāveic pārrunas ar bankām par projektu kreditēšanas iespējām.


Gaidis Bērziņš cer, ka viņa pēctecis iespējamās reorganizācijas tieslietu sistēmas ietvaros veiks ļoti pārdomāti un nesasteigti. Līdzšinējais ministrs jau uzsāka divu Tieslietu ministrijas padotības iestāžu - Valsts valodas centra un Tulkošanas un terminoloģijas centra - apvienošanu, kam atbalstu pauda abi iestāžu vadītāji un valodnieki. Tā rezultātā izveidotos spēcīgāka valsts valodas institūcija, kas atbildētu par valodas politikas tiesisko jomu, kā arī izdotos samazināt administratīvos izdevumus, tādēļ Gaidis Bērziņš cer, ka darbs pie šo iestāžu apvienošanas tiks turpināts.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form