Vairāk nekā pusi Latvijas iedzīvotāju (55%) satrauc globālā sasilšana, tomēr vairākums – 71% - uzskata, ka Latvijas valdības prioritātei vispirms jābūt straujai ekonomikas attīstībai, bet cīņu ar klimata pārmaiņām par prioritāti uzskata 13,3% iedzīvotāju, liecina SKDS šogad veiktais pētījums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vairāk kā trešo daļu (38%) iedzīvotāju nesatrauc globālā sasilšana, turklāt pēdējā gada laikā iedzīvotāju satraukums par globālo sasilšanu ir samazinājies, jo 2008.gada aprīlī satraukumu pauda 62% respondentu.

Latvijas iedzīvotāji šogad absolūtā vairākumā gadījumu (71%) iestājas par strauju ekonomisko attīstību. Turklāt 31% iedzīvotāju uzskata, ka valdības prioritātei ir jābūt tikai un vienīgi straujai ekonomikas attīstībai, bet 40% - ka tai ir jābūt vairāk ekonomikas attīstībai nekā globālās sasilšanas novēršanai. Pretējās domās ir tikai 13% iedzīvotāju, kuri par Latvijas valdības prioritāti vēlētos redzēt globālās sasilšanas novēršanu.

Globālās sasilšanas novēršanas atbalstītāju īpatsvars Latvijā pakāpeniski samazinās jau kopš 2007.gada, kas kopumā 47% iedzīvotāji uzskatīja, ka valdības prioritātei ir
jābūt straujai ekonomikas attīstībai, bet 30% atbalstīja globālās sasilšanas novēršanu.

2008.gadā jau 58% iedzīvotāju par prioritāti izvēlējās strauju ekonomikas attīstību, bet tikai katrs ceturtais (24%) – globālās sasilšanas novēršanu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form