Iespēju balsot citā iecirknī piektdien izmantojuši vairāk nekā 11 000 cilvēku
Foto: LETA

Iespēju balsot citā iecirknī piektdien izmantojis 11 571 cilvēks, apliecināja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāja Kristīne Bērziņa.

Iecirkņi piektdien, pēdējā iepriekšējās balsošanas dienā, bija atvērti no pulksten 10 līdz 20. Trīs stundas pirms iecirkņu slēgšanas tika paziņots, ka ir atjaunota iespēja atdot savu balsi jebkurā iecirknī, un šajā laikā iecirkņa maiņas veiktas 11 571 cilvēkiem.

Savukārt visā iepriekšējās balsošanas laikā reģistrētas 21 002 iecirkņa maiņas.

Jau vēstīts, ka iespēja balsot citā vēlēšanu iecirknī ir paredzēta tikai iepriekšējās balsošanas dienās ar nosacījumu, ja ir iespējams nodrošināt tiešsaistes datu apmaiņu starp iecirkni, kurā vēlētājs reģistrēts, un iecirkni, kurā vēlētājs balso.

Pirmajā iepriekšējās balsošanas dienā, trešdien, šī sistēma tehnisku iemeslu dēļ nebija pieejama aptuveni piecas minūtes, bet ceturtdien tā nestrādāja visu iecirkņu darba laiku. Kā novēroja aģentūra LETA, tā dēļ vairākiem simtiem balsstiesīgo, kas vēlējās piedalīties iepriekšējā balsošanā, nācās pamest vēlēšanu iecirkņus nenobalsojušiem.

Ņemot vērā šo situāciju, Saeima dažās stundās pieņēma grozījumus Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā, lai pēdējā iepriekšējās balsošanas dienā pagarinātu vēlēšanu iecirkņu darbu par četrām stundām - līdz pulksten 20.

Vienlaikus sistēmas traucējumu dēļ CVK lēma piektdien, priekšvēlēšanu dienā, ļaut balsot tikai savos iecirkņos. Tomēr pulksten 17 tika paziņots, ka traucējumi sistēmā ir novērsti, un atlikušās trīs stundas iespējams balsot jebkurā iecirknī.

Source

LETA

Tags

Centrālā vēlēšanu komisija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form