Igaunija iedzīvotāju paredzamā mūža ilguma ziņā apsteidz Latviju
Foto: DELFI

Latvijas iedzīvotāju vidējais paredzamais mūža ilgums 12 gados ir pieaudzis par pieciem gadiem, 2012.gadā sasniedzot 74 gadus, liecina Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ziņojums "Pasaules veselības statistika 2014".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sieviešu paredzamais dzīves ilgums ir par desmit gadiem ilgāks nekā vīriešu, proti, 79 gadi. Kopš 1990.gada gan sieviešu, gan vīriešu paredzamais mūža ilgums ir pieaudzis par pieciem gadiem.

Ziņojumā norādīts, ka Latvijas iedzīvotāju paredzamais veselīgas dzīves ilgums piedzimstot ir 65 gadi.

Kaimiņvalstī Igaunijā paredzamais mūža ilgums ir garāks, tāpat kā prognozētais veselīgi nodzīvoto gadu skaits. Proti, šajā valstī iedzīvotāju paredzamais mūža ilgums piedzimstot ir 77 gadi - sievietēm 79 un vīriešiem 66, bet veselīgi nodzīvotā mūža ilgums abiem dzimumiem - 67 gadi.

Savukārt Lietuvā iedzīvotāju paredzamais mūža ilgums ir tikpat garš, cik Latvijā - 74 gadi. Vīriešiem tas ir par vienu gadu mazāks nekā Latvijā - 68 gadi, bet sievietēm par diviem gadiem ilgāks - 81 gads. Paredzamais veselīgas dzīves ilgums Lietuvā ir tāds pats kā Latvijā - 65 gadi.

Tomēr pasaulē ir valstis, kur prognozētais iedzīvotāju dzīves ilgums nesasniedz pat 50 gadus. Zemākais rādītājs abiem dzimumiem ir vidēji 46 gadi, un tāds tas prognozēts tikai vienā valstī - Āfrikas reģionā esošajā Sjerraleonē. Nākamais zemākais rādītājs ir 50 gadi - Āfrikas reģiona valstī Lesoto.

Savukārt maksimālais vidējais rādītājs abiem dzimumiem ir 84 gadi. Tik augsts tas ir tikai Japānā. Augsts paredzamā mūža ilgums - 83 gadi - ir Andorā, Austrālijā, Itālijā, Sanmarīno, Singapūrā un Šveicē, bet 82 gadi - Kiprā, Francijā, Islandē, Izraēlā, Luksemburgā, Monako, Jaunzēlandē, Norvēģijā, Spānijā un Zviedrijā.

PVO norāda, ka, pieaugot iedzīvotāju ienākumu līmenim, palielinās arī paredzamais mūža ilgums, tomēr šo rādītāju ietekmē arī daudzi citi faktori.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Āfrika Pasaule Sanmarīno
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form