AFI

Šā gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika posmu, Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) palielinājās par 8,8%. Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes sniegtā informācija, šā gada 2.ceturksnī, salīdzinot ar 2000.gada 2.ceturksni, Latvijas IKP palielinājies par 9,2%.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
IKP Latvijā palielinājies ievērojami straujāk nekā Lietuvā un Igaunijā. Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes sniegtā informācija, šā gada 2.ceturksnī, salīdzinot ar 2000.gada 2.ceturksni, Latvijā IKP palielinājies par 9,2%. Savukārt Igaunijā, pēc sākotnējām aplēsēm, šā gada 2.ceturksnī IKP palielinājies par 5,2%, bet Lietuvā - par 5,6%.

IKP palielinājumu veicināja apjomu kāpums tirdzniecībā - par 11,2%, transporta un sakaru jomā - par 14%, apstrādes rūpniecībā - par 10,6%, un komercpakalpojumos - par 13,1%. Tirdzniecības ietvaros mazumtirdzniecības apjomi pusgada laikā palielinājušies par 13,7%, ko lielā mērā veicinājusi gan jaunu lielveikalu darbības uzsākšana, gan apgrozījuma kāpums jau esošajos.

Šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada otro ceturksni, mazumtirdzniecības apjomi pieauguši par 13,5%. Pārtikas preču mazumtirdzniecība ir palielinājusies par 5,5%, bet nepārtikas - par 20%. Lietotu automašīnu tirdzniecības apjomi pieauguši par 89%, elektropreču - par 31%, būvmateriālu - par 25%, parfimērijas un kosmētikas - par 23%.

Savukārt vairumtirdzniecības apjomi šā gada otrajā ceturksnī ir palielinājušies par 16%. Pārtikas preču vairumtirdzniecība pieaugusi par 19%, mājsaimniecības elektropreču - 2,3 reizes, lauksaimniecības izejvielu - par 18%, mašīnu, iekārtu un to piederumu - par 39%.

Turpina attīstīties viena no galvenajām Latvijas eksporta nozarēm - mežsaimniecība, kuras apjomi šā gada pirmajos sešos mēnešos pieauguši par 11,7%, tai skaitā otrajā ceturksnī - par 11,2%. Šā gada 2.ceturksnī IKP uz vienu iedzīvotāju Latvijā bija 797 lati, bet 1.cetursknī - 738 lati.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form