Izmantojot aerolāzerskenēšanas datus, plānots sagatavot kartes plūdu draudu prognozēšanai
Foto: LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) līdz nākamajai Krīzes vadības padomes sēdei jāsagatavo priekšlikumi par to, kā plūdu risku prognozēšanas karšu sagatavošanā izmantot datus, kad iegūti Daugavas upes baseina aerolāzerskenēšanā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

To pēc pirmdien, 19.maijā, notikušās Krīzes vadības padomes sēdes sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( V), norādot, ka plūdu risku prognozēšana varētu tikt izmantota, lai mazinātu šos riskus.

"Šīs plūdu kartes ļaus preventīvi apzināt plūdu riskam visvairāk pakļautās zonas," piebilst Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Oskars Āboliņš.

Ņemot vērā pagājušā pavasara plūdus, kas izcēlās, pārplūstot Ogres upei, VARAM arīdzan uzdots sagatavot ziņojumu par to, kā notiek Ogres upes gultnes tīrīšana pie ietekas Daugavā.

Amatpersonas atzīst, ka, neraugoties uz to, ka jau pirms vairākiem gadiem tika piešķirti līdzekļi Lubāna ezera aizsargdambja rekonstrukcijai, reāli darbi Lubānā vēl arvien nav notikuši.

No valdības vadītājas Straujumas teiktā izriet, ka aizsargdambis jāsaved kārtībā vēl šogad, jo, ja piešķirtie līdzekļi netiks apgūti līdz nākamā gada augustam, tie tiks zaudēti.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Laimdota Straujuma VARAM
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form