Jāizstrādā ilgtermiņa mediju atbalsta sistēma, norāda Levits
Foto: Ilmārs Znotiņš, prezidenta kanceleja

Valstī ir nepieciešams izstrādāt ilgtermiņa mediju atbalsta sistēmu, kas stiprinātu kvalitatīvus medijus kā vienu no demokrātiskas valsts pamatelementiem, tā, tiekoties ar mediju pārstāvjiem, šonedēļ uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejā, Levits otrdien Rīgas pilī tikās ar mediju nevalstisko organizāciju pārstāvjiem: Latvijas raidorganizāciju asociācijas izpilddirektoru Andri Ķēniņu, Latvijas žurnālistu asociācijas priekšsēdētāju Artu Ģigu, Latvijas preses izdevēju asociācijas valdes priekšsēdētāja vietnieku Guntaru Līci, "Cits Medijs" valdes priekšsēdētāju Paulu Raudsepu, lai pārrunātu šo organizāciju viedokli par valdības piedāvātajām izmaiņām nodokļu reformā un atbalstu mediju nozarei šajā situācijā.

Mediju organizāciju pārstāvji pauda bažas par to, ka pēc piedāvātā modeļa ar jauno gadu var sabrukt mediju darbība, nespējot nodrošināt kvalitatīvu, demokrātiskai valstij atbilstošu daudzpusīgu mediju saturu.

Pēc mediju paustā, valsts neapzinās kopējo finansiālo iespaidu uz nozari, jo pamatos nav izveidots ilgtspējīgs mediju atbalsta mehānisms, kas ir paredzams gadiem uz priekšu un netiek ietekmēts katru rudeni budžeta ietvaros. Ministriju pārstāvji šobrīd ir gatavi runāt tikai par iedzīvotāju ienākumu nodokļa tematiku, bet neņem vērā, ka mediji, kuri jau šogad tirgo nākamā gada produktus abonēšanas sistēmā, ir spiesti rēķināties arī ar izmaiņām minimālajā sociālo iemaksu likmē, kā arī ar minimālās algas palielinājumu, tāpat citiem apstākļiem – Covid-19 krīzi un Latvijas reklāmas tirgus pagrimumu, reklāmām aizplūstot globālo mediju kompāniju kasēs.

Valsts prezidents Levits uzsvēra, ka no Satversmes izriet valsts pozitīvais pienākums atbalstīt kvalitatīvus medijus, kad tie paši nevar pastāvēt tikai uz komerciāliem pamatiem un tādējādi nodrošināt demokrātiskai valstij atbilstošu satura dažādību informatīvajā telpā. Pēc viedokļu uzklausīšanas Levits atzīmēja, ka valstī ir nepieciešams izstrādāt ilgtermiņa mediju atbalsta sistēmu, kas stiprinātu kvalitatīvus medijus kā vienu no demokrātiskas valsts pamatelementiem.

Savukārt īstermiņā ir jāturpina skaidrojošs darbs ar politisko partiju pārstāvjiem, lai tiktu izprasti mediju dažādie veidi un darbības daudzveidība un panākts izsvērts piedāvājums kā medijiem, tā autoratlīdzību darba veicējiem.

Sarunas dalībnieki bija vienisprātis, ka visiem cilvēkiem pienākas sociālā aizsardzība un par to ir jāveic iemaksas, taču ir jārūpējas, lai, krīzes laikā strauji pieņemot izmaiņas nodokļu sistēmā, netiktu ietekmētas cilvēku darba iespējas, neiedziļinoties profesiju specifikā un cilvēku dažādos nodarbinātības veidos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Egils Levits Valsts prezidents
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form