Jaunsleinis: attiecībā uz patvēruma meklētājiem vēl ir daudz neatrisinātu jautājumu
Foto: LETA

Attiecībā uz patvēruma meklētājiem kopējo situāciju pagaidām ir grūti novērtēt, tāpat vēl arvien pastāv vairāki neatrisināti jautājumi, sacīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Andris Jaunsleinis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jaunsleinis skaidroja, ka situāciju varēs novērtēt tikai tad, kad būs kādi "reālie dzīves piemēri", jo pagaidām ir aprunāti tikai teorētiskie varianti, iespējas, bet objektīvi par turpmākajām rīcībām un darbībām varēs spriest tikai tad, kad patvēruma meklētājiem būs piešķirts kāds statuss.

LPS priekšsēdis piekrita, ka pastāv vairāki jautājumi, kuri ir apzināti, bet kuriem nav risinājuma. "Piemēram, Muceniekos, kamēr patvēruma meklētāji gaida savu statusu, viņi ir brīvi cilvēki. Ierosinājums izbūvēt Muceniekos centru, kur satiktos gan vietējie, gan patvēruma meklētāji, lai iepazītos ar Latviju un vietējiem, netika atbalstīts," skaidroja Jaunsleinis. Tāpat viņš apšaubīja, vai izdosies patvēruma meklētājiem iemācīt latviešu valodu.

"Skatīsimies, kā daudzi jautājumi risināsies turpmāk, pagaidām diezgan grūti ko pateikt. Tomēr līdz ar neatrisinātiem jautājumiem rodas arī sabiedrības nostāja, pauda Jaunsleinis. LPS priekšsēdis minēja, ka ja reiz valsts ir uzņēmusies šādas saistības - patvēruma meklētāju pārvietošanu -, tad tai ir jāiesaistās tās risināšanā. Viņš pauda, ka turpinās strādāt pie bēgļu uzņemšanas plāna arī ar jauno valdību.

Kā ziņots, piektdien vēlu vakarā no Grieķijas Latvijā nogādāti pirmie patvēruma meklētāji - pārvietotas sešas personas, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība saskaņā ar Eiropas Savienības pārvietošanas programmu.

Personas ieradās Latvijā vēlā piektdienas vakarā, neilgi pirms pusnakts un patlaban atrodas Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos.

Pēc ierašanās Latvijā, atbilstoši starptautiski noteiktajām procedūrām un Patvēruma likuma prasībām Valsts robežsardzes amatpersonas veica sākotnējās darbības, proti, iesniegumu pieņemšanu, personas iepazīstināja ar patvēruma meklētāja tiesībām un pienākumiem patvēruma procedūras laikā, veica sākotnējo aptauju, ievadīja personu pirkstu nospiedumus "Eurodac" sistēmā un izsniedza patvēruma meklētāja dokumentus.

Nākamnedēļ Valsts robežsardzes amatpersonas turpinās strādāt ar patvēruma meklētājiem un veiks padziļinātas intervijas un nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, lai lietas materiālus varētu nodot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei turpmākām darbībām un lēmumu pieņemšanai par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Tāpat pakāpeniski nākamnedēļ darbu ar pārvietotajām ģimenēm uzsāks citas valsts un nevalstiskās institūcijas, kam jānodrošina sociālekonomiskās iekļaušanas pasākumi.

Kā ziņots, Latvija divu gadu laikā apņēmusies no Grieķijas un Itālijas uzņemt 531 patvēruma meklētāju, kas sākotnēji uzturēsies Muceniekos. Neraugoties uz šo patvēruma meklētāju uzņemšanu, Latvijā, šķērsojot valsts austrumu robežu, ikdienā iekļūst nelegālie imigranti, no kuriem daļa pieprasa patvērumu Latvijā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Andris Jaunsleinis Bēgļi Latvijas Pašvaldību savienība Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form