Joprojām slēpj 'Dienas' un 'Dienas biznesa' īpašniekus

Laikrakstos "Diena" un "Dienas bizness" naudu ir ieguldījuši investori no vairākām Eiropas Savienības (ES) valstīm, taču jaunais laikraksta īpašnieks Aleksandrs Tralmaks vēl joprojām neatklāj ne investoru vārdus, ne arī darījuma apjomu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tralmaks, kā arī viens no investoriem – "Luxembourg Financial Services" vadītājs Kalle Norbergs žurnālistiem vien norādīja, ka investori nāk no ES valstīm – Lielbritānijas, Dānijas, Zviedrijas, kā arī Igaunijas, kur tie esot meklējami "Skype" dibinātāju vidū. Vienlaikus abi uzņēmēji atkārtoja jau iepriekš pausto, ka redakcijas brīvība netiks ietekmēta un investoriem nav nekādas saistības ar Krieviju vai arī kādiem politiskiem spēkiem.

Tralmaks skaidroja, ka "Dienas" vadība ir informēta par investoriem, taču "zināmu apsvērumu dēļ" to vārdus nepubliskos. Pēc Tralmaka teiktā, investori darījumā ir ieguldījuši savus personīgos līdzekļus.

Tralmaks arī neatklāja, vai kādā no līmeņiem – redakcionālā vai finanšu – abi laikraksti varētu tikt konsolidēti. Viņš vien vairākkārt norādīja, ka attiecībā uz laikrakstu "Diena" tiks turpināti jau iesāktie projekti, piemēram, - portāls "diena.lv", kā arī citi. Viņš arī atzina, ka investori uzraudzīs Latvijas mediju tirgu un pieļauj, ka nākotnē varētu pārņemt vēl kādu no Latvijas medijiem.

Pēc viņa vārdiem, nākamais gads drukātajai presei varētu būt smagāks par šo. Tralmaks minēja vairākus iemeslus, kādēļ šobrīd Latvijas mediju tirgus ir krīzē – tas saistīts gan ar reklāmas tirgu, gan ar bezmaksas mediju, gan arī aizvien lielāko nozaru mediju popularitātes pieaugumu.

Norbergs, stāstot, kādēļ tomēr nolēmis ieguldīt Latvijas tirgū, no kura, pēc paša vārdiem, investīcijas šobrīd aizplūst, norāda, ka Baltijas tirgus viņam un investoriem ir pazīstams, ir zināma ekonomiskā situācija.

Norbergs uzsvēra, ka uzņēmums "Nedela S.A." darbošoties kā kapitālinvestors, stiprinot tos uzņēmumus, kuri bijuši līdz šim vāji. Tralmaks uzsvēra, ka "Nedela S.A." ir mērķuzņēmums, kas saņems finansējumu no "Luxembourg Financial Services" un šie ieguldījumi būšot ilgtermiņa.

Norbergs Baltijas reģiona tirgu raksturoja kā sarežģītu, tomēr tajā vēl varot izveidot jaunus mediju uzņēmumus. Viņš arī stāstīja, ka iepriekšējā "Dienas" vadība - "Bonnier" - darījumu aizsākusi, uzrunājot viņu. Lai arī, pēc Norberga vārdiem, viņam tobrīd bijuši arī citi interesanti projekti, viņš tomēr nolēmis darboties šajā, izveidojot uzņēmumu, kas pieder Tralmakam un, kas saņem naudu no "Luxembourg Financial Services".

Savukārt Tralmaks atzīmēja, ka šāds darījums ir iespējams tikai šobrīd. Pirms gada tas nebūtu bijis iespējams, savukārt pēc gada ekonomiskā situācija būs līdzsvarojusies un tad jau vairs abus laikrakstus arī nevarētu nopirkt.

Jau vēstīts, ka kompānija "Nedela S.A.", kuru vada Aleksandrs Tralmaks, agrākais laikraksta "Diena" vadītājs un kompānijas "Catella Corporate Finance" Baltijā vadošais partneris, pagājušā piektdienā pārņēma no "Bonnier Business Press" Latvijas mediju grupu "AS Diena" un Latvijas biznesa laikrakstu "Dienas Bizness"

Norbergs iepriekš norādījis, ka visi darījuma finanšu investori ir nākuši no Eiropas Savienības, tie neesot saistīti ne ar vienu citu stratēģisku investīciju drukātajos medijos, nedz ar Latvijas vai Krievijas finanšu oligarhiem, turklāt investoriem neesot politisku interešu Latvijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form