Jūrmalas iedzīvotāji satraukti, ka netiek personīgi brīdināti par izlikšanu no dzīvokļa
Foto: LETA

Jūrmalas iedzīvotājus satraukuši "Jūrmalas namsaimnieka" paziņojumi par parādu piedziņu un izlikšanu no dzīvokļa, tos publicējot vien "Latvijas Vēstnesī", tādējādi kārtīgi nebrīdinot īrniekus, jo izdevums nav pieejams visiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Latvijas Vēstnesī" šodien publicēti vairāk nekā 100 paziņojumi no "Jūrmalas namsaimnieka" par parādu piedziņu no konkrētām personām, kā arī paziņojums par izlikšanu no dzīvokļa, ja mēneša laikā netiks nomaksāts parāds.

Situācija satraukusi Jūrmalas iedzīvotājus, kuri pauda, ka nekā citādi iedzīvotāji par plānoto izlikšanu no dzīvokļa bez citas dzīvojamās telpas ierādes nav tikuši informēti, savukārt izdevums "Latvijas Vēstnesis" nav pieejams visiem. Tostarp starp šīm personām esot bērni, invalīdi un pensionāri, kuriem nav citas dzīvojamās telpas.

"Jūrmalas namsaimnieka" Juridiskās nodaļas pārstāve Aija Kočāne skaidroja, ka atbilstoši likumam "Par dzīvojamo telpu īri" paziņojumi publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Uzņēmums iedzīvotājus cenšoties brīdināt arī ar pasta starpniecību.

Savukārt paziņojumus konkrētajās telpās uzņēmums neizkar, jo tajos ir personu sensitīvie dati, tādēļ šāda prakse būtu likuma par fizisko datu aizsardzību pārkāpums, norādīja Kočāne.

Personas brīdinātas par iespējamo izlikšanu no dzīvokļa bez citas dzīvojamās telpas ierādīšanas atbilstoši likuma "Par dzīvojamo telpu īri" 28.2.pantam, kurš nosaka, ka noteiktos gadījumos, kad ilgstoši nav maksāta īres maksa, izīrētājs var izbeigt līgumu, neierādot citas telpas.

Par parāda piedziņu ir atbildīgs un ar prasību tiesā vēršas pats uzņēmums, pastāstīja Kočāne.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jūrmala
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form