Foto: AFI

Apvienības "Dzimtene" Rīgas domes frakcijas vadītājs Viktors Kalnbērzs neatbalstīšot apvienības "Tēvzemei un Brīvībai''/LNNK pašvaldības frakcijas priekšsēdētāju Jāni Birku pilsētas mēra amatā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
"Birku es cienu kā savu kolēģi - ārstu, anesteziologu, bet atbalstu viņam domes priekšsēdētāja postenī patlaban neizteikšu," sacīja Kalnbērzs.

Pagaidām apvienības "Dzimtene" frakcijā vēl nav apspriests jautājums par atbalstu neuzticības balsojumā Rīgas domes priekšsēdētājam Aivaram Aksenokam (JL). Par to lēmums tikšot pieņemts "pēdējā brīdī pirms balsojuma", informēja Kalnbērzs.

Viņš uzskata, ka koalīcijas partijas nav pietiekami argumentējušas, kāpēc Aksenoks jāatceļ no amata. Kalnbērzam pašam arī neesot pārliecības, vai nepieciešams nomainīt mēru, lai gan viņu ne vienmēr apmierinot mēra darbība.

Kalnbērzs norādīja, ka Aksenoku bieži vien pārējās partijas nostādot tādā situācijā, kurā grūti rīkoties.

Viņaprāt, domē jāmaina sistēma, nevis domes priekšsēdētājs. Iespējams, pašvaldībā neesot nepieciešama koalīcija, bet tās vietā jāveido deputātu padome, kurā būtu pārstāvēts katras frakcijas deputāts, ierosināja Kalnbērzs.

Tad varētu izvairīties no situācijas, kad "puse Rīgas domes deputātu var izlemt jautājumus, bet otra puse nevar", kā tas esot patlaban. Komitejās deputātu balsis arī pašreiz esot sadalītas tā, lai vienmēr koalīcijas viedoklim būtu pārsvars, uzskata frakcijas priekšsēdētājs.

"Dome strādātu labāk, ja tā netiktu dalīta koalīcijas un opozīcijas deputātos," teica Kalnbērzs.

Jau ziņots, ka 27 Rīgas domes deputāti vakar domes priekšsēdētājam Aivaram Aksenokam (JL) iesniedza pieprasījumu par viņa demisiju.

Tautas partijas (TP), TB/LNNK, Latvijas Pirmās partijas (LPP) un Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) Rīgas domes frakciju deputāti 6.februārī parakstīja pašvaldības jaunās koalīcijas līgumu. Koalīcijas līgumam individuāli pievienosies arī citu frakciju deputāti. Visticamāk, tie būs no JL, uzskata koalīcijas virzītais Rīgas domes priekšsēdētāja amata kandidāts Birks.

Pēc Birka teiktā, pašlaik norit sarunas ar atsevišķiem JL deputātiem, kas, visticamāk, veidos pietiekamu balsu skaitu balsojumā par pašreizējā Rīgas mēra Aksenoka atstādināšanu.

Pašvaldības kuluāros izskanējis, ka JL frakciju varētu pamest četri deputāti. Kā iespējamie "pārbēdzēji" minēti Rīgas domes Izglītības, jaunatnes lietu un sporta komitejas vadītāja Baiba Brigmane (JL), Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Laura Bulmane (JL), Komunālo un dzīvokļu jautājumu komitejas priekšsēdētājs Ivars Gaters (JL) un JL Rīgas domes frakcijas vadītājs Olafs Pulks.

Brigmane sacīja, ka Rīgas domes frakciju nepametīšot.

Birku domes priekšsēdētāja amatā Brigmane esot gatava atbalstīt tikai tādā gadījumā, ja to atbalstītu visi JL deputāti. Viņa sacīja, ka koalīcijai, lai saņemtu JL atbalstu, jābūt gatavai izpildīt arī to, ko vēlas JL.

Likuma "Par pašvaldībām" 65.pants noteic, ka vietējās pašvaldības domes (padomes) priekšsēdētāju, aizklāti balsojot, var atbrīvot no amata, ja to pieprasa vismaz trešā daļa domes (padomes) deputātu.

Priekšsēdētājs ir atbrīvots no amata, ja par to nobalso vairāk nekā puse no ievēlēto domes (padomes) deputātu kopskaita. Rīgas domes gadījumā - vismaz 31 deputāts.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form