Kalvītis: šo gadu varētu noslēgt ar budžeta pārpalikumu
Foto: AFI

Iespējams, jau šo gadu izdosies noslēgt ar budžeta pārpalikumu, trešdien intervijā "Latvijas Radio" sacīja Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Premjers uzsvēra, ka budžeta grozījumi, ar kuriem valdība tikšot galā jau augustā, pamatā tiks vērsti uz tēriņu samazināšanu. Patlaban visi makroekonomiskie un fiskālie rādītāji ļaujot prognozēt, ka šo gadu būs iespējams noslēgt ar "zināmu budžeta pārpalikumu".

Budžeta grozījumos augustā pamatā tikšot lemts par ministriju tēriņu samazināšanu. Papildu līdzekļi esošā finansējuma ietvaros tikšot piešķirti tikai atsevišķiem neatliekamiem darbiem, piemēram, saistību pildīšanai pret skolotājiem piemaksām par burtnīcu labošanu, kā arī vēstniecības atvēršanai Slovēnijā.

Jau ziņots, ka Valsts kases operatīvais pārskats par valsts budžeta izpildi liecina, ka šā gada pirmajos sešos mēnešos valsts budžetā kopumā bijis finansiālais pārpalikums 161,793 miljonu latu apmērā.

Jūnijā valsts pamatbudžeta izdevumi ir pārsnieguši ieņēmumus, savukārt valsts speciālā budžeta ieņēmumi - izdevumus. Kopumā valsts budžetā jūnijā veidojies 18,146 miljonu latu finansiālais samazinājums.

Ņemot vērā valsts budžeta izpildes cikla īpatnības, valsts budžeta izdevumiem pieaugot gada otrajā pusē, pārpalikums, kas izveidojies gada pirmajā pusē, varētu tikt izmantots valsts budžeta likumā noteikto izdevumu finansēšanai gada atlikušajos mēnešos.

Jūnijā valsts pamatbudžeta ieņēmumi bijuši 246,738 miljoni latu, bet izdevumi - 312,754 miljoni latu, finansiālais samazinājums - 66,016 miljoni. Kopējie sešu mēnešu pamatbudžeta ieņēmumi ir 1,43 miljardi latu, izdevumi - 1,45 miljardi latu, bet finansiālais samazinājums - 15,134 miljoni latu.

Valsts speciālā budžeta jūnija ieņēmumi bijuši 111,772 miljoni latu, izdevumi - 63,902 miljoni latu, bet finansiālais palielinājums - 47,870 miljoni latu. Kopējie sešu mēnešu valsts speciālā budžeta ieņēmumi ir 603,591 miljons latu, izdevumi - 426,664 miljoni latu, bet finansiālais palielinājums - 176,927 miljoni latu.

Oficiālie valsts kopbudžeta - konsolidētā valsts budžeta kopā ar pašvaldību budžetiem - jūnija izpildes rādītāji būs zināmi jūlija vidū.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form