Kampars uzdod 'Latvenergo' pilnveidot sociālā atbalsta programmu
Foto: DELFI

Kamēr Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) vērtē AS "Latvenergo" iesniegto jauno tarifu plānu, ekonomikas ministrs Artis Kampars (V) uzņēmumam uzdeva izstrādāt priekšlikumus, kā pilnveidot sociālā atbalsta programmu, nodrošinot, ka no elektroenerģijas cenu izmaiņām ir pasargātai mazturīgie un daudzbērnu ģimenes.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Kopš 2009.gada turpinās "Latvenergo" un Latvijas Pašvaldību savienības Sociālā atbalsta kampaņa, kuras ietvaros trūcīgajām ģimenēm tiek piešķirtas 500 kilovatstundu (kWh) Elektrības norēķinu kartes. Apzinoties, ka iedzīvotāju loks, kuri asāk izjūt ekonomiskās grūtības, ir plašāks, esmu uzdevis "Latvenergo" sagatavot priekšlikumus par sociālās programmas pilnveidošanu, lai tā būtu attiecināma arī uz citām sabiedrības grupām, arī daudzbērnu ģimenēm," norāda Kampars.

Jaunais elektroenerģijas tarifu plāns, kas iesniegts apstiprināšanai SPRK, paredz ieviest diferencētus tarifus atbilstoši elektroenerģijas patēriņam – dārgāk maksātu tās mājsaimniecības, kas gadā patērē vairāk par 1200 kWh.

Vienlaikus ekonomikas ministrs uzsver, ka "Latvenergo" sociālajā programmā ir jāatrod papildus instrumenti, lai pagaidām vēl sarežģītajā ekonomiskajā situācijā sniegtu atbalstu ne vien iedzīvotājiem ar zemiem ienākumiem un zemu elektroenerģijas patēriņu, bet arī tām ģimenēm, kurās elektroenerģijas patēriņš objektīvu iemeslu dēļ ir augstāks par vidusmēra.

Jau ziņots, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) savukārt aicināja Ekonomikas ministriju (EM) kā AS "Latvenergo" akcionāru un Labklājības ministriju (LM) kā atbildīgo ministriju rast iespēju daļu energokoncerna peļņas novirzīt maznodrošināto iedzīvotāju, pensionāru un daudzbērnu ģimeņu atbalsta.

"Latvenergo" plāno no 1.aprīļa mājsaimniecībām ieviest divus diferencētus elektroenerģijas tarifus - mājsaimniecības, kas mēnesī patērē līdz 100 kilovatstundām, tarifa izmaiņas neietekmēs, bet mājsaimniecībām ar lielāku patēriņu maksa par enerģiju pieaugs. No 1.aprīļa būtu spēkā divi tarifi - starta tarifs, kas paliks tāds pats kā līdz šim - 0,0825 lati par kilovatstundu, un pamata tarifs, kas būs 0,1074 lati par kilovatstundu.

Jaunais tarifu plāns paredz, ka no 1.aprīļa visas mājsaimniecības sāktu maksāt "starta tarifu" - 0,0825 latus par kilovatstundu. Ja mājsaimniecība līdz nākamā gada 1.aprīlim patērēs vairāk nekā 1200 kilovatstundas (vidēji 100 kilovatstundas mēnesī), tad turpmāk par patērēto enerģiju, sākot ar 1201 kilovatstundu, katru mēnesi būtu jāmaksā jau "pamata tarifs" - 0,1074 lati.

Eenergokoncerns aplēsis, ka mājsaimniecībām kas patērē no 101 līdz 200 kilovatstundām elektrības ikmēneša maksājums pieaugs vidēji par 1,1 latiem, tiem, kuri patērē 200 - 400 kilovatstundām tarifs pieaugs vidēji par 4,36 latiem mēnesī. Savukārt tiem, kas tērē 400 kilovatstundas būs jāmaksā vidēji par 10 latiem vairāk.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form